Analysys Mason: Apple rozjedzie Samsunga w bogatszych krajach w ciągu 2 lat

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Analysys Mason: Apple rozjedzie Samsunga w bogatszych krajach w ciągu 2 lat
Analysys Mason podsumowało wyniki swojego badania marek urządzeń mobilnych.
Z ankiet konsumenckich wynika, że Samsung był i jest najpopularniejszą marką telefonów komórkowych wśród krajów objętych badaniem. Jednak udział telefonów Apple rośnie, podczas gdy Samsungowi nie udało się go zwiększyć.

Wzrost liczby telefonów Apple jest wynikiem kilku czynników:

  • Apple jest najpopularniejszą marką wśród konsumentów poniżej 35 roku życia
  • Apple łączy ze swoimi telefonami usługi, takie jak Apple TV, Apple Music, Apple Card i łączność satelitarna, a starsze usługi, takie jak iMessage, pozostają ważne dla utrzymania klientów.
  • Apple jest bardziej popularnym wyborem dla konsumentów posiadających telefony 5G w porównaniu z konsumentami posiadającymi telefony starsze niż 5G. 
Według ankiety konsumenckiej Analysys Mason przejście na 5G jest największym motorem wzrostu udziału Apple w rynku.
Dane pokazują, że udział telefonów Apple wzrasta w krajach o wyższym PKB na mieszkańca, co odzwierciedla jego pozycję na rynku premium. 

Samsung jest nadal najpopularniejszą marką w większości regionów, ale trend z ostatnich kilku lat sugeruje, że Apple wyprzedzi Samsunga jako najpopularniejsza marka w większości krajów o wysokich dochodach w ciągu najbliższych 2 lat. 

Apple zwiększa swój udział w rynku także w krajach o średnich dochodach, w których wcześniej miał trudności z wybiciem się na rynku, ponieważ konsumenci wybierali telefony Samsunga lub innych, tańszych producentów azjatyckich.

Dla konsumentów poniżej 35 roku życia Apple jest najpopularniejszą marką, ale jej popularność spada wraz z wiekiem (wykres 1). I odwrotnie, Samsung zyskuje na popularności wraz z wiekiem.
W krajach o wysokich dochodach Apple jest najpopularniejszą marką wśród użytkowników 5G. Jej konsumenci są też bardziej zadowoleni z zasięgu sieci i szybkości transmisji danych niż konsumenci innych marek. 
Samsung jest najpopularniejszą marką wśród użytkowników 5G w krajach o średnich dochodach.

Rysunek 1: Rozkład marek telefonów komórkowych według grup wiekowych na całym świecie, 2022 r

Pytania: „Ile masz lat?”; „Jakiej marki jest Twój najczęściej używany telefon?”; n = 16 790.

 

Wykres 2: Rozkład marek telefonów według zgłaszanej technologii, kraje o wysokim i średnim dochodzie, 2022 r.

Pytanie: „Jakiej marki jest Twój najczęściej używany telefon?; Czy Twój obecny abonament bezprzewodowy/mobilny obejmuje dostęp do 5G?” n = 16 864.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: