Anonimowy i obiektywny test BOK'ów

Newsy
Opinie: 4
Opinie: 4

Opublikowany w numerze listopadowo – grudniowym „Komputer Świat” test Biur Obsługi Abonenta trzech operatorów sieci telefonii komórkowej: Idea, Plus GSM i Era GSM wykazał, że i w tej dziedzinie Era GSM jest liderem.  Test przeprowadzono anonimowo i obiektywnie.  Analizowano 3 podstawowe elementy składające się na właściwą obsługę abonentów:

 • skuteczność serwisu (pracownicy biur obsługi otrzymywali do rozwiązania 9 problemów), jakość obsługi (sposób przedstawienia rozwiązania problemów, słownictwo,

 • zaangażowanie konsultanta, biurokrację przed uzyskaniem pomocy oraz średni czas uzyskania pomocy),

 • dostępność pomocy (godziny pracy, godziny pracy dla posiadaczy kart pre-paid, pomoc telefoniczna, faks, kontakt przez e-mail, strona www).

Biuro Obsługi Abonenta Era GSM  uzyskało nie tylko najwyższą notę końcową, ale również najlepsze oceny we wszystkich analizowanych kategoriach. Pozostali dwaj operatorzy zyskali noty zbliżone i znacznie niższe.

Cytując za Redakcją „Komputer  Świat” : „Zwycięzcą testu jest Biuro Obsługi Klienta sieci Era – prowadzi ono we wszystkich kategoriach. Zabrakło mu dosłownie jednej setnej punktu do uzyskania oceny bardzo dobrej. Gdyby wzorem Plusa oferowało darmowy faks i stacjonarny numer telefonu dla posiadaczy kart pre-paid, byłoby absolutnie poza konkurencją”.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  dexter pisze: 2001-10-05 22:00
  Jako abonent Ery a potem Idei, muszę (obiektywnie) stwierdzić, że BOK Idei jest dużo bardziej kompetentny niż Ery. Czas oczekiwania na połączenie z konsultantem też jest kródszy w Idei niż w Erze. Niestety nie mam doświadczenia z BOKistami Plusa, ale wiem że czas oczekiwania na połączenie z operatorem potrafi trwać do kilkunastu minut. Pzdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-10-05 22:20
  dexter: nie "kródszy: a "któtszy". czas polaczenia z operatorem czy z konsultantem. moim zdaniem nie ma gorszego BOKu niz Idei. gm
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-05 16:11
  potrafi trwać
  0
 • Users Avatars Mini
  Mar pisze: 2006-06-20 19:31
  Era nie ma żadnych ciekawych promocji dla tych co są już w sieci!!! woli dać leprze promocje żeby wciągnąć do siebie klienta!! Ogólnie nie jestem zadowolony z sieci ERA!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: