UOKIK apeluje do sklepów o wstrzymanie podwyżek cen telewizorów

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
UOKIK apeluje do sklepów o wstrzymanie podwyżek cen telewizorów

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zaapelował do właścicieli największych sklepów z elektroniką i platform sprzedaży internetowej o niewykorzystywanie sytuacji do podnoszenia cen tego sprzętu.

Apel wysłany został do następujących przedsiębiorców: Euro-net, Media Saturn Online, Terg, Neonet, Morele.net, Allegro i Ceneo.

Od 1 lipca 2022 roku odbiorcy telewizji naziemnej będą korzystać z nowego standardu nadawania sygnału - DVB-T2/HEVC. Dzięki temu konsumenci otrzymają więcej kanałów w lepszej jakości. Jednak nie każdy telewizor jest obecnie dostosowany do odbioru nowego standardu telewizji. Ten problem dotyczy 2,27 mln gospodarstw domowych. W 56 proc. z nich mieszka jedna osoba. Ponad 40 proc. takich konsumentów ma ponad 70 lat, a 81 proc. jest powyżej 50 roku życia.

Komentarz Morele dot. Apelu Prezesa UOKIK w sprawie DVB-T2:

Zmiana standardu nadawania telewizji naziemniej z pewnością nie będzie dla nas podstawą do podniesienia cen telewizorów czy dekoderów umożliwiających odbiór sygnału DVB-T2/HEVC. Warto zauważyć, że na wyższe ceny mogą mieć wpływ inne, niezależne od nas czynniki. Mamy świadomość tego, że konsumenci mogą potrzebować wyjaśnienia zmian zachodzących w dystrybucji cyfrowej telewizji naziemne, dlatego też poruszyliśmy tę kwestię m.in. na naszym firmowym blogu (link 1, link 2, link 3). Chcemy przybliżyć Klientom zachodzące zmiany, ale też pomóc im przy wyborze odpowiedniego sprzętu, który będzie dostosowany do nowego standardu transmisji - mówi Robert Mizerski, Business Unit Manager w Morele.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: