Dbam o Bliskich i Jestem bezpieczny - można dostać darmowe 40 GB danych

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Aplikacja „Dbam o Bliskich” od Orange

W Google Play można pobierać nowe aplikacje Dbam o Bliskich i Jestem bezpieczny. Z rozwiązania mogą skorzystać klienci Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Dzięki Dbam o Bliskich rodzice mogą w dowolnej chwili sprawdzić, czy ich dzieci są w domu lub szkole. Dzięki aplikacji "klienta", czyli Jestem bezpieczny, seniorzy mogą przekazać informację, że wrócili bezpiecznie z zakupów, a opiekunowie psów powiadomić bliskich, że wychodzą na spacer. W sytuacji zagrożenia wystarczy jeden przycisk S.O.S. aby komunikat, wraz z dokładną lokalizacją użytkownika, błyskawicznie trafił do najbliższych.

Można ją pobrać bezpłatnie na telefon komórkowy z systemem Android ze sklepu Google Play. Wersja aplikacji dla systemu iOS będzie dostępna wkrótce.

Aplikacja „Dbam o Bliskich” powstała w efekcie współpracy Locon i czterech największych krajowych operatorów telekomunikacyjnych: Orange Polska, Play, Plus i T-Mobile. Projekt wspiera Ministerstwo Cyfryzacji.

Pierwszy użytkownik po uruchomieniu „Dbam o Bliskich” zaprasza bliskich do korzystania z niej za pomocą kontaktów w książce telefonicznej. Osoba uruchamiająca aplikację jako pierwsza jest administratorem grupy – może dodawać kolejne osoby do grupy rodzinnej, czy ustanawiać bezpieczne strefy. Zaproszone osoby korzystają z aplikacji Jestem bezpieczny. Wszyscy użytkownicy przekazują sobie dane i informacje wyłącznie w ramach stworzonej grupy rodzinnej. Z jednej strony mogą na bieżąco udostępniać w grupie informacje o sobie, takie jak bieżąca lokalizacja i swoje „zameldowania” (np. jestem w domu, w pracy, na zakupach), z drugiej – mogą sprawdzić, gdzie znajdują się inne osoby z grupy, czy otrzymać powiadomienie, gdy dziecko opuści dom.

Dane użytkowników nie będą automatycznie przekazywane do operatora ani żadnego innego podmiotu. Dane są gromadzone na polskich serwerach.

Za korzystanie z aplikacji klient otrzymuje paczki danych. Darmowe gigabajty otrzymuje się za pobranie programu oraz tygodniowo (w zależności ile osób jest zarejestrowanych w grupie). Maksymalnie tygodniowo można otrzymać 10 GB a maksymalnie miesięcznie 40 GB.

Pełna prezentacja aplikacji jest dostępna poniżej.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: