Są zmiany w aplikacji mObywatel

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Nowości w mObywatelu

5 grudnia udostępniona będzie nowa wersja aplikacji mObywatel już z prawem jazdy. Od dziś jest dostępna jej nowa wersja z nowym designem, personalizacją pulpitu i nowymi danymi.

Z mObywatela korzysta aktualnie 1 651 341 Polaków.

Odświeżone ikony można powiększać i pomniejszać, ale i ustawiać ich kolejność. Ikony mogą być wyświetlane w formie siatki – czyli tradycyjnie oraz w formie listy – podobnie jak w poprzedniej wersji aplikacji.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie nowej wersji mPojazdu. Po pierwsze - logowanie do mPojazdu w nowej wersji odbywa się na podstawie mTożsamości. W mPojeździe dostępne są nowe dane: rodzaj drugiego paliwa alternatywnego, średnie zużycie paliwa, indywidualny poziom emisji CO2, wartość stanu licznika, jednostka licznika, jednostka stanu licznika, data spisania licznika i podmiot wprowadzający.

Zmiany w aplikacji dotyczą również mTożsamości. Przygotowujemy się do zupełnie nowej odsłony tego dokumentu – mówi minister Marek Zagórski.

Z tych widocznych to zmiana koloru „belki” nad zdjęciem i danymi właściciela mTożsamości. Z czerwonej zmieniła się na białą. Planujemy, że dokument w zupełnie nowej formie trafi do Was w pierwszym półroczu 2021 r. To bezpieczny termin – będziemy bowiem robić wszystko, by stało się to w pierwszym lub na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 r.

Wśród najistotniejszych zmian można wymienić przede wszystkim rozszerzenie dokumentu o dodatkowe dane.

Stale pracujemy nad udoskonalaniem i rozwojem mObywatela. Kolejna aktualizacja już 5 grudnia. To wtedy w naszej apce pojawią się mPrawo Jazdy i licznik punktów karnych – przypomina Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM.

Na przełomie roku do aplikacji powinna trafić również mKDR, czyli mobilna Karta Dużej Rodziny. Nad jej uruchomieniem pracujemy wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Ostatnie szlify otrzymuje Małopolska Karta Aglomeracyjna, czyli pierwszy bilet okresowy, który trafi do mObywatela.

W dalszych planach jest uruchomienie pierwszej legitymacji zawodowej (chodzi o jeden z zawodów medycznych). Szykujemy też nowe, związane z aplikacją, udogodnienia dla krwiodawców.

 

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: