Apple coraz bardziej zielony - to jak usunięcie z ulic 3,8 miliona samochodów

Newsy
Opinie: 0
Apple i globalni dostawcy zwiększają wykorzystanie energii odnawialnej do 13,7 GW

Apple ogłosił dziś, że jej partnerzy produkcyjni z całego świata wykorzystują teraz ponad 13 gigawatów energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. To wzrost o blisko 30 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Łącznie ponad 250 dostawców działających w 28 krajach zobowiązało się do 2030 r. zacząć wykorzystywać energię odnawialną do produkcji wszystkich urządzeń Apple. Partnerzy ci odpowiadają za przeszło 85% bezpośrednich wydatków Apple na produkcję i ponad 20 gigawatów energii.

Sam Apple osiągnął już neutralność węglową w zakresie globalnej emisji. W ubiegłym roku do programu czystej energii u dostawców Apple dołączyło ponad 40 partnerów produkcyjnych.

Od 2019 r. ilość energii odnawialnej wykorzystywanej w całym globalnym łańcuchu dostaw Apple zwiększyła się pięciokrotnie i obecnie wynosi łącznie 13,7 GW. W zeszłym roku pozwoliło to uniknąć emisji 17,4 miliona ton dwutlenku węgla, co jest równoważne usunięciu z ulic blisko 3,8 miliona samochodów.

Oprócz tego Apple wykorzystuje na całym świecie około 1,5 GW odnawialnej energii elektrycznej do zasilania wszystkich biur, centrów przetwarzania danych i sklepów detalicznych w 44 krajach.

Apple w komunikacie nie podał aktualnych danych dotyczących udziału zielonej energii w produkcji swoich urządzeń.

Apple i globalni dostawcy zwiększają wykorzystanie energii odnawialnej do 13,7 GW

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: