iPhone 12 w Warszawie pobiera dane znacznie wolniej niż na świecie

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
iPhone 12 w Warszawie działa już znacznie wolniej niż na świecie

OOKLA (speedtest.net) sprawdziła działanie serii iPhone 12 z 5G w 20 światowych metropoliach. Po premierze tego modelu pod koniec zeszłego roku OOKLA dostrzegła w raportach znaczny wzrost liczby urządzeń, które pozwalają na korzystanie z sieci 5G. Oznacza to, że nowy iPhone (cała seria 12) jest najprawdopodobniej najczęściej wykorzystywanym smartfonem z obsługą 5G na świecie.

Według badania Speedtest Intelligence, najwyższa mediana prędkości pobierania danych była zanotowana w Seulu. Kolejne miejsca zajęły miasta należące do Gulf Cooperation Council (GCC) - Kuwait City, Abu Dhabi, Dubai oraz Rijad.

W Europie mediana w 7 z 9 miast była w zakresie 135-160 Mbps. Wyjątkiem pozytywnym są Helsinki z medianą na poziomie ponad 240 Mbps, a negatywnym Warszawa z medianą na poziomie 61.14 Mbps.

W Warszawie szybciej działały iPhony 12 5G korzystające z sieci Orange i T-Mobile, a wolniej te z PLAY. W Plusie działało zbyt niewiele iPhonów z najnowszej serii, aby uwzględnić pomiary w tej sieci. Plus nie jest oficjalnym partnerem Apple.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: