Apple Pay już w Polsce

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Od 19 czerwca w Polsce można korzystać z usługi Apple Pay.

Płacenie z Apple Pay w sklepach stacjonarnych jest dostępne dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, oraz Apple Watch. 

Dzięki Apple Pay możemy również płacić na stronach internetowych lub w aplikacjach obsługujących tę usługę.

Takie transakcje autoryzuje się poprzez dotknięcie czytnika Touch ID lub w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne wciśnięcie przycisku z boku urządzenia i z użyciem funkcji Face ID.

W przypadku płatności w aplikacjach mobilnych lub w przeglądarce Safari, Apple Pay działa na urządzeniach iPhone 6 i nowszych, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później, z systemem operacyjnym macOS Sierra. W tym przypadku potwierdzanie płatności odbywa się za pomocą urządzenia iPhone 6 lub nowszego, Apple Watch bądź czytnika Touch ID dostępnego w nowym modelu komputera MacBook Pro.

Mastercard uruchomił usługę we współpracy z bankami: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Wkrótce (w III kw.) do tego grona dołączy PKO Bank Polski.

Użytkownicy kart Visa z Apple Pay mogą korzystać w bankach: Bank Zachodni WBK, mBank oraz Nest Bank. Wkrótce (w III kw.) dołączy również PKO Bank Polski.

mBank z tej okazji przygotował promocję, w której wszyscy klienci banku mogą otrzymać 20 zł. Aby z niej skorzystać należy zapisać się do promocji, posiadać aplikację mBanku i wykonać dwie dowolne transakcje z Apple Pay. Szczegóły promocji dostępne są tutaj.

W płatnościach Apple Pay z użyciem karty kredytowej lub debetowej jej numer nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia. Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą unikalnego, generowanego dynamicznie, jednorazowego kodu bezpieczeństwa. 

Oto oficjalne oświadczenie banku PKO BP:

PKO Bank Polski podpisał umowę z Apple. Jesteśmy w trakcie przygotowań technicznych do uruchomienia usługi Apple Pay. Dla klientów PKO Banku Polskiego i Inteligo korzystających z kart Visa i Mastercard będzie ona dostępna w 3 kwartale tego roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: