Apple udostępnił w Polsce swoją nową nawigację - są funkcje znane z Yanosika

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Apple udostępnia zupełnie nowe mapy dla Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowenii i Węgier

Użytkownicy w Austrii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Słowenii i na Węgrzech mogą korzystać z nowej edycji aplikacji Mapy od Apple.

Nowością są oparte na Siri wskazówki w języku naturalnym, na przykład „At the next traffic light, turn left” (Na następnych światłach skręć w lewo).

Wskazówki zmiany pasa pomagają kierowcom ustawić się na właściwym pasie przed skrętem lub wjazdem na estakadę, by nie minęli zjazdu ani nie wjechali na niewłaściwą drogę. Informacje o fotoradarach podpowiadają użytkownikom, że zbliżają się do punktów pomiaru prędkości i kontroli przejazdu na czerwonym świetle. Można też sprawdzać na mapie, gdzie te punkty się znajdują.

Z kolei dzięki trasom z wieloma przystankami użytkownicy mogą zaplanować z wyprzedzeniem nawet 15 postojów.

Trasy zaplanowane na Macu automatycznie pojawiają się na iPhonie.

Oprócz tego użytkownicy mogą udostępniać szacowany czas przybycia rodzinie, znajomym i współpracownikom. Zrobią to jednym stuknięciem lub poprzez wydanie polecenia Siri, korzystając z funkcji Udost. U celu. Odbiorca może śledzić ich podróż, a Mapy będą na bieżąco informować o aktualnym czasie dotarcia do celu, jeśli wystąpią znaczne opóźnienia.

Użytkownicy mogą bezpiecznie i łatwo zgłaszać wypadki, zagrożenia lub kontrole prędkości napotykane na trasie. Wystarczy, że powiedzą Siri: „There’s an accident up ahead” (Z przodu jest wypadek) lub „There is something on the road” (Coś na drodze utrudnia przejazd). Co więcej, użytkownicy mogą bez odrywania uwagi od drogi zgłaszać, że zaznaczone na mapie problemy już nie występują.

Mapy pomagają też właścicielom określonych pojazdów elektrycznych w Austrii, Czechach, Polsce i na Węgrzech planować trasy tak, by uwzględniać postoje na ładowanie. W tym celu aplikacja analizuje dane o wzniesieniach i inne czynniki występujące na danej trasie.

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Austrii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Słowenii i na Węgrzech łatwiej znajdą pobliskie przystanki i oznaczą ulubione linie. Aplikacja poinformuje też pasażerów, gdy dotrą do przystanku, na którym chcieli wysiąść.

Podczas korzystania z funkcji Rozejrzyj się Mapy przedstawiają interaktywne obrazy z poziomu ulicy, wzbogacone o zdjęcia 3D w wysokiej rozdzielczości i płynne przejścia.

Mapy wnętrz prezentujące rozkład lotnisk i centrów handlowych pozwalają użytkownikom łatwo sprawdzić w aplikacji Mapy, na jakim poziomie się znajdują, gdzie są toalety, a nawet które sklepy i restauracje są otwarte.

Dodatkowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo danych

Mapy nie wymagają logowania. Spersonalizowane funkcje, takie jak sugerowany czas odjazdu w celu zdążenia na następne spotkanie, bazują na inteligentnych algorytmach wbudowanych w urządzenie. Wszelkie dane zgromadzone przez Mapy podczas użytkowania aplikacji – w tym wyszukiwane hasła, wskazówki nawigacyjne czy informacje o ruchu drogowym – zostają powiązane z losowymi i regularnie resetowanymi identyfikatorami. Zapobiega to kojarzeniu przechowywanych na serwerze danych o wyszukiwaniu i lokalizacji z konkretnym użytkownikiem. W celu dodatkowego zabezpieczenia informacji o położeniu użytkownika znajdujących się na serwerach Apple podczas wyszukiwania lokalizacji aplikacja Mapy stosuje proces nazywany „maskowaniem”. W ciągu 24 godzin aplikacja Mapy zamienia precyzyjne dane lokalizacyjne powiązane z miejscem wyszukiwania na mniej dokładne.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: