Apple Watch z watchOS 9 ma być najlepszym zegarkiem dla biegaczy

Newsy
Opinie: 0
Apple Watch z watchOS 9 ma być najlepszym zegarkiem dla biegaczy

Apple Watch na razie nie kojarzy się z zegarkiem dla profesjonalnych biegaczy, ale amerykański lider rynku smart zegarków chce to zmienić. W nowym systemie WatchOS 9 pojawią się kolejne nowości w aplikacji Trening. Głównie będą one skierowane dla bardziej wymagających biegaczy, dla których prostota rozwiązań treningowych w Apple Watch nie była dotychczas zaletą. W czasie treningu będziemy mogli kręcić koronką, aby zapoznawać się z różnymi danymi dotyczącymi trwającego biegu. Biegacze otrzymają strefy tętna, które będzie można podawać ręcznie lub zegarek sam je ustali w oparciu o dane historyczne. W menu będzie dostępny trening interwałowy. W czasie biegu zegarek będzie generował alerty dotyczące tempa, mocy, pulsu oraz kadencji.

Triathloniści otrzymają w aplikacji Trening nową opcję treningu Multisport, który automatycznie przełączy się między dowolną sekwencją treningów pływania, jazdy na rowerze i biegania.

W podsumowaniu biegu w aplikacji Fitness oraz w aplikacji Zdrowie pojawią się nowe wskaźniki, w tym długość kroku, czas kontaktu z podłożem i oscylacja pionowa. Ta ostatnia to informacja, czy w czasie biegu za bardzo nie podskakujemy tracąc energię potrzebną na ruch do przodu.

Użytkownicy zegarka Watch będą mogli ścigać się z najlepszym lub ostatnim wynikiem na często używanych trasach i otrzymywać powiadomienia podczas treningu o wyprzedzaniu lub opóźnieniu tempa, a także o zmianie ustalonej wcześniej trasy. Nowy interfejs oblicza tempo wymagane do osiągnięcia celu (czyli nowego rekordu osobistego).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: