Asseco też zerwało kontrakt z Huawei - wcześniej niż Plus

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 0
Asseco też zerwało kontrakt z Huawei - wcześniej niż Plus

W projekcie dla Polkomtela w roli podwykonawców Huawei uczestniczyło jeszcze pięć firm informatycznych, w tym Asseco Poland.

W odpowiedzi na pytania dziennika Rzeczpospolita, Ewa Kryj-Satalecka, rzeczniczka spółki, podała, że Asseco odstąpiło od umowy z Huaweiem zanim zrobił to Plus.

Było to spowodowane jej rażącym naruszaniem przez Huawei od drugiej połowy lipca – odpisała nam.

Według rzeczniczki, Asseco Poland czeka jeszcze na część zapłaty od Huaweia.

Zadaniem Asseco, które odpowiada za działanie starych systemów spółek Polsatu, ma być migracja danych klientów do nowego systemu.

Oto pełny komentarz Assecco:

Umowa Asseco z Huawei zakończyła się w wyniku naszego odstąpienia od umowy. Było ono spowodowane jej rażącym naruszaniem przez Huawei od 2 połowy lipca tego roku.

(Umowa Asseco z Huawei zakończyła się jeszcze przed zerwaniem umowy przez Polkomtel). Asseco było jednym z podwykonawców Huawei i było odpowiedzialne jedynie za dostosowanie istniejących systemów do nowego rozwiązania oraz przygotowanie danych klientów do migracji. Otrzymaliśmy już znakomita większość należnego nam wynagrodzenia od Huawei i czekamy na opłacenie pozostałych faktur, które wystawiliśmy. Nie wiemy z jakimi roszczeniami wystąpił Polkomtel. Asseco dochodzi swoich należności według umowy z Huawei.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: