ASTER nie wprowadził żadnych nowych zasad dla internautów

Newsy
Żródło: ASTER
Opinie: 1

Oficjalne stanowisko ASTER Sp. z o.o. w odniesieniu do styczniowej zmiany Regulaminów ASTER, oraz bieżących artykułów prasowych dotyczących piractwa internetowego.

1. Nie zmieniły się ani zasady postępowania ani polityka Operatora na okoliczność naruszeń Regulaminu internetowego. Od wielu lat, ASTER umieszcza w Regulaminie zasady korzystania z usługi internetowej, oraz procedurę postępowania w razie naruszeń Regulaminu zakazane są i były działania sprzeczne z prawem i tzw. „netykietą”. Ostatnia zmiana Regulaminów nie wprowadziła w tej kwestii (oprócz zmian redakcyjnych) żadnych nowych uregulowań. ASTER nie ogranicza i nie zamierza ograniczać pobierania plików z Internetu, a zapis regulaminowy (par. 5 ust. 2.1 Regulaminu szczegółowego świadczenia usług dostępu do internetu) dotyczy wyłącznie działań, które stanowią naruszenie prawa.
2. ASTER nie monitoruje zawartości danych przesyłanych przez Abonentów i nie ma możliwości stwierdzenia które pliki są pobierane zgodnie z prawem, a które nie. Jednakże w wypadku otrzymania informacji, że użytkownik określonego adresu IP dokonuje nielegalnych czynności, ASTER nie może takiego zawiadomienia zignorować i ma prawny obowiązek, tak jak każdy inny dostawca usług internetowych, podjąć działania (np. zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną).
3. Zgłoszenia o naruszeniu praw autorskich mogą pochodzić z różnych źródeł (np. właścicieli tych praw, organizacji działających na rzecz ochrony praw autorskich, organów ścigania, osób trzecich, administratorów innych sieci LAN). Każdorazowe zgłoszenie analizowane jest odrębnie, przede wszystkim w celu uprawdopodobnienia opisanych zdarzeń. W chwili uprawdopodobnienia danego zdarzenia, każdorazowo dostosowywany jest zakres działań, zgodnie z procedurą stosowaną przez ASTER, specjalnie uzgadnianą w tym zakresie z Prezesem Urzędu Ochronny Konkurencji i Konsumentów.
Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że w każdym przypadku, powiadomienie Abonenta o zarzutach skutkuje rozwiązaniem problemu.
4. ASTER jako nieliczny z Operatorów, nigdy nie stosował i nie zamierza stosować limitu pobieranych danych
przez Abonentów, natomiast zasady korzystania z Internetu opisane w regulaminach ASTER nie
wyróżniają się na tle procedur powszechnie stosowanych na rynku przez innych Operatorów.

Z poważaniem

Janusz Arciszewski
Prezes Zarządu ASTER

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    komornik pisze: 2009-02-09 17:15
    Miałem już kilku dostawców internetu, aster, upc, tp. Aster wypada raczej blado na tle moich doświadczeń bo miał najwięcej awarii. Upc już lepiej, ale mordowałem się kiedyś z nimi o prędkość, której mi promocyjnie nie przyznali i powiedziałem nigdy więcej. Teraz przesiadam się w ramach specjalnej oferty z całkiem nieźle działającej ale drogiej neostardy na czterokrotnie szybszą Netię w tej samej cenie. Aster sam sobie doki kopie a inni niech korzystają.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: