ATMAN przejmuje całość sieci AC-X

Newsy
Żródło: ATM SA
Opinie: 0

W wyniku porozumienia z Crowley Data Poland należący do ATM ogólnopolski operator telekomunikacyjny ATMAN w ostatnich tygodniach przejął całkowitą odpowiedzialność (techniczną i handlową) za działanie w Polsce przedsięwzięcia AC-X.

AC-X to dedykowana sieć węzłów dostępowych (Gigabit Ethernet) powiązanych łączami międzymiastowymi o dużej przepustowości (N×10 Gb/s). Usługa ta kierowana jest przede wszystkim do operatorów telekomunikacyjnych, dostawców dostępu do Internetu i portali. Umożliwia w bardzo konkurencyjnej cenie możliwość wymiany ruchu z innymi sieciami oraz internetowymi dostawcami treści. W związku z coraz większą popularnością tego przedsięwzięcia w najbliższym czasie planowany jest dalszy rozwój sieci poprzez utworzenie kolejnych węzłów AC-X w nowych lokalizacjach oraz wprowadzenie węzła integrującego operatorów przyłączonych do portów 10 Gb/s.

Jednocześnie kolejnym węzłem AC-X zostało należące do ATM centrum kolokacyjne Telehouse.Poland. Jest to obecnie trzeci węzeł AC-X na terenie Warszawy działający równorzędnie z węzłami w LIM i centrum kolokacyjnym ATMAN Grochowska. Rozszerzenie sieci o nowy węzeł zapewni klientom Telehouse.Poland dostęp do wszystkich usług operatora ATMAN oraz możliwość wymiany ruchu IP między sobą.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: