Może być jakiś nowy sposób na rozdzielenie częstotliwości 5G - decydować w teorii będzie nowy prezes UKE

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Aukcja na 5G

Liczę, że nowe postępowanie selekcyjne dot. rezerwacji częstotliwości z pasma 3,6 GHz pod 5G zostanie ogłoszone do końca wakacji. Decyzja, czy będzie to aukcja, będzie należeć do nowego prezesa Urzędu lub p.o. prezesa - powiedział agencji PAP minister cyfryzacji Marek Zagórski.    

Marek Zagórski, pytany, kiedy może zostać ogłoszone nowe postępowanie selekcyjne, powiedział, że liczy, iż stanie się to do końca wakacji. Możliwe, że konkurs na nowego prezesa UKE i postępowanie selekcyjne będą prowadzone równocześnie.

Pytany, czy nowy prezes Urzędu będzie od razu po objęciu stanowiska gotowy do realizacji takiego wyzwania, jakim jest przygotowanie nowego postępowania, minister Zagórski powiedział, że w momencie zakończenia urzędowania obecnego prezesa UKE premier powoła do pełnienia jego obowiązków jednego z obecnych zastępców. Jak powiedział, p.o. prezesa będzie miał za zadanie prowadzić wszystkie sprawy UKE, w tym także przygotowanie postępowania selekcyjnego. Pytany, czy będą jakieś zmiany w formie i warunkach postępowania, zaznaczył, że on sam jest zwolennikiem aukcji.

„Wydaje mi się, że będzie to aukcja, bo jej powtórzenie technicznie będzie najłatwiejsze, ale decyzję podejmie szef UKE - prezes albo jego p.o. - podobnie jeśli chodzi o szczegółowe warunki postępowania” - powiedział szef MC.

Zaznaczył, że warunki nowego postępowania selekcyjnego będą konsultowane.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: