AutoMapa 6.9 - lista zmian

Newsy
Opinie: 4

Do pobrania jest już dostępna AutoMapa 6.9. Główne zmiany w nowej wersji to: najnowsze i najdokładniejsze mapy Polski i Europy opracowane w 3 kwartale 2011 roku, wbudowany mechanizm do synchronizacji punktów POI z serwisem Miplo, nowe dane dla kierowców aut ciężarowych, udoskonalone mechanizmy prognozowania korków oraz funkcja Typowe Trasy.

AutoMapa 6.9 jest piątą tegoroczną aktualizacją map i programu i zawiera najnowsze mapy Polski oznaczone symbolem 1109, które tradycyjnie już stanowią najaktualniejszy obraz sieci dróg w Polsce. W najnowszej wersji AutoMapy, liczba nawigacyjnych planów miejscowości wzrosła o ponad 8,5 tys. i osiągnęła poziom blisko 43 tysięcy. To najpełniejsza baza planów nawigacyjnych wśród wszystkich programów nawigacyjnych. Zaktualizowano również organizację ruchu we wszystkich miejscowościach i osadach wokół Warszawy, oraz dodano nowe inwestycje drogowe (np. obwodnica Wrocławia, nowe odcinki S3 koło Świnoujścia/Goleniowa, obwodnice Chełmna, Goleniowa, Ośna Lubuskiego. W mapach znajdują się również jeszcze zamknięte obwodnice, Ełku i Poznania oraz wiele innych. Odblokowane zostało również kolejne 6km autostrady A1 koło Gliwic.

Liczba miast i miejscowości z kształtami budynków i ich adresami punktowymi po raz kolejnych znacznie wzrosła, aż do rekordowego poziomu 6305 sztuk. Aż 99% ludzi mieszkających w miastach objętych jest adresami punktowymi pozwalającymi na nawigację do konkretnego budynku z przypisanym adresem. Dzięki temu, łączna baza punktów adresowych w Polsce znacznie przekroczyła poziom 3 mln. Zdecydowanie wzrosła również liczba kształtów pojedynczych budynków znacznie przekraczając liczbę 3,14 mln. AutoMapa osiągnęła już teraz niedościgniony dla innych systemów nawigacji poziom, gdzie niemal każdy budynek na mapie posiada przypisany własny adres.

Najnowsza AutoMapa 6.9 wprowadza również wiele usprawnień w prognozowaniu i pokonywaniu korków i innych utrudnień drogowych. Dzięki dodatkowej kompresji, użytkownicy AutoMapy uzyskali możliwość podglądu bieżącej sytuacji drogowej z uwzględnieniem podziału na dane bieżące, pozyskane dzięki technologii LiveDrive! jak i dane SmartRoutes. Pozwoliło to również na dodatkową wizualizację głównych korków jako tzw. "zdarzeń AutoMapa Traffic”. W bieżącej wersji programu zaimplementowano również nowe algorytmy prognozowania korków dla systemu AutoMapa Traffic. Narzędzia te potrafią w inteligentny sposób przewidywać tworzenie się zatorów drogowych i w razie potrzeby, wyznaczyć trasę alternatywnymi drogami.

Aktualną sytuację drogową zawierającą dane zarówno SmartRoutes jak i LiveDrive! sprawdzić można w każdej chwili w serwisie internetowym Targeo.pl, gdzie prezentowane są również dane historyczne oraz prognozy ruchu drogowego na kolejny dzień. Najnowsza wersja danych SmartRoutes dostępna jest bezpłatnie, dla wszystkich legalnych użytkowników AutoMapy i jest do pobrania poprzez aplikację AutoMapa Center dostępną na stronie www.AutoMapa.pl

Wraz z najnowszą wersją AutoMapy, użytkownicy uzyskują dostęp do serwisu Miplo.pl bezpośrednio z programu. Dzięki wbudowanej aplikacji MiploSync, bez potrzeby uruchamiania dodatkowych narzędzi, użytkownik AutoMapy ma możliwość korzystania z bogatej bazy punktów POI zgromadzonych przez innych użytkowników AutoMapy, w tym do narzędzi związanych z ich edycją a także innych usług oferowanych przez serwis Miplo.pl (np. MiploLoc pozwalającego na monitoring pojazdu). W ten sposób, każdy z użytkowników może dowolnie wzbogacić bazę ponad 626 tysięcy Użytecznych Punktów (POI) znajdującą się w nowej wersji AutoMapy zarówno o swoje Użyteczne Punkty, jak i o nowe, bardziej szczegółowe informacje o istniejących obiektach.

Nowa AutoMapa ma być szybsza. Przeliczanie nawigacji w najdłuższych trasach może być teraz aż do 80% szybsze, niż w poprzednich wersjach. Co szczególnie ważne, zwiększenie szybkości wyznaczania tras nie wpłynie negatywnie na ich jakość.

AutoMapa 6.9 wprowadza nową funkcję „Typowe Trasy”. To odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którzy chcieli, mieć pod ręką dostęp do swoich najczęściej wybieranych tras. Dzięki funkcji „Typowe Trasy” program podpowiada drogę, którą wybrał użytkownik wcześniej, uwzględniając porę dnia lub pobliskie miejsce na mapie.

AutoMapa to najczęściej wybierany program przez zawodowych kierowców. Dlatego wzbogacając bazę danych przeznaczoną dla kierowców aut ciężarowych, AutoMapa wprowadziła do swoich map płatne odcinki dróg dla aut ciężarowych obsługiwane przez system viaTOLL. Dane te uwzględniane będą przy wyznaczaniu tras, zgodnie z ustawieniami przeznaczonymi dla pojazdów ciężarowych.

Nowa AutoMapa 6.9 dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających ważną subskrypcję.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Bryyy pisze: 2011-09-27 17:26
  Kiedy w koncu Android ? Czekamy juz rok jak nie wiecej :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Gryy pisze: 2011-09-27 17:51
  Producent (rozważnie) czeka, który system mobilny zwycięży ostatecznie - gdy inne "padną", to wtedy będzie mógł skupić całą siłę i uwagę na jedynym słysznym ! Wtedy należy oczekiwać, nabywszy odpowiedni telefon :)
  0
 • Users Avatars Mini
  krol pisze: 2011-09-27 22:45
  Koniec nie przedłużam subskrypcji automapy. Kupiłem TOM TOMA.
  0
 • Users Avatars Mini
  pezet pisze: 2011-09-28 00:31
  karol...a kogo to obchodzi ? chwalisz sie czy żalisz?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: