Bank Pocztowy ma już karty biometryczne

Newsy
Opinie: 0
Pierwsza w Polsce karta biometryczna już na Poczcie

W placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju można już zamówić kartę biometryczną Banku Pocztowego

Karta biometryczna umożliwia dokonywanie płatności autoryzowanych za pomocą biometrycznej weryfikacji odcisku palca posiadacza karty.   

W sieci Poczty Polskiej i działających w niej terminalach POS klienci mogą także dokonywać płatności taką kartą. 

To rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo w każdej transakcji zbliżeniowej, niezależnie od kwoty, bowiem wymaga uwierzytelnienia biometrycznego. Przed realizacją płatności konieczne jest przyłożenie kciuka do specjalnego czujnika na awersie karty, w którym dochodzi do odczytu linii papilarnych. Jeżeli odcisk zgadza się z zakodowanym uprzednio wzorcem biometrycznym, zapali się zielona dioda potwierdzająca możliwość dokonania transakcji. Po zapisaniu wzorca biometrycznego odcisku palca nikt inny, poza prawowitym posiadaczem karty, nie może dokonać transakcji. Zaszyfrowany wzorzec biometryczny odcisku palca zapisywany jest wyłącznie na karcie płatniczej. Dane nie są przechowywane w czytniku, w systemach banku, ani też przesyłane do terminala POS lub bankomatu podczas realizacji płatności.   

Karta aktualnie dedykowana jest klientom instytucjonalnym, ale już w niedalekiej przyszłości planowane jest poszerzenie grona odbiorców także o klientów indywidualnych.

W Europie, do tej pory, z takiego rozwiązania mogli korzystać jedynie klienci jednej z francuskich instytucji finansowych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: