Natywny chatGPT w iPhonie i iPadzie będzie musiał współpracować z Siri

Newsy
Opinie: 0
Będzie natywny chatGPT w iPhonie i iPadzie - będzie musiał współpracować z Siri

Apple dogadał się w sprawie sztucznej inteligencji z OpenAI i zintegruje dostęp do ChatGPT w środowiskach iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia.

ChatGPT ma być w teorii uzupełnieniem własnego rozwiązania Apple, które zostało nazwane Apple Intelligence.

Użytkownicy iOS mają być pytani, zanim jakiekolwiek pytania zostaną wysłane do ChatGPT. Odpowiadać ma Siri, a nie sam ChatGPT. Usługa nie będzie więc raczej dostępna po polsku, bo na starcie nowa Siri ma być dostępna tylko przy wyborze języka angielskiego w wersji US. Kolejne języki mają pojawić się dopiero w przyszłym roku, ale raczej nie należy się spodziewać, że wśród nich będzie polski.

Już teraz na urządzeniach Apple można bez problemu korzystać z aplikacji chatGPT, która bez problemów działa w naszym języku.

ChatGPT będzie dostępny też “natywnie” w ogólnosystemowych narzędziach Apple do pisania, które pomagają użytkownikom generować treści do wszystkiego, o czym piszą. Dzięki narzędziu Compose użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do narzędzi graficznych ChatGPT, aby generować obrazy.

Użytkownicy korzystający z ChatGPT mają mieć wbudowaną ochronę prywatności - ich adresy IP są ukryte, a OpenAI nie będzie przechowywał ich żądań.

ChatGPT pojawi się na iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia w wersji GPT-4o.

Użytkownicy urządzeń Apple będą mogli uzyskać do niego dostęp za darmo bez konieczności tworzenia konta.

Subskrybenci ChatGPT będą mogli połączyć swoje konta i uzyskać dostęp do płatnych funkcji.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: