Wraca Bestcena - teraz jako Beneko Mobile

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Wraca Bestcena - teraz jako Beneko Mobile

Agencja First PR wysłała komunikat prasowy w imieniu firmy Beneko Mobile, która przyznaje się do tego, że jest nowym wcieleniem firmy Bestcena. Bestcena 12 lat wstrzymała realizację opłaconych zamówień na smartfony. Przed zakupami w tym sklepie przestrzegało UOKiK. Według urzędu klienci sklepy nie wiedzieli, że nie kupują produktów, a jedynie je wynajmują. Sprzedawcami były firmy zarejestrowane poza Polską.

Sklep wtedy również wydał specjalne oświadczenie, które miało tłumaczyć "podmianę" zwykłej sprzedaży produktów, na ich wynajem. Sklep twierdzi, że jego klienci wiedzieli o "nowoczesnym" modelu sprzedaży i nie jest to dla nich żadną niespodzianką. Bestcena.pl porównywała się wówczas do Rolls-Royce’a i Microsoftu. Sklep określa swój model dostarczania produktów jako produkt jako usługę (PaaS - Product as a Service). Według Bestceny, jest to model dobry dla klientów, a nawet całej planety.

Działalność Bestceny została sprawdzona przez polskie Służby Skarbowe.

Dziś otrzymaliśmy informację (oświadczenie) o reaktywacji sklepu oraz planach uruchomienia operatora wirtualnego:

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy Państwa poinformować o aktualnym statusie dotyczącym firmy Bestcena, która funkcjonuje w Polsce od 2006 roku w branży elektroniki konsumenckiej, głównie telefonów komórkowych. Obecnie, wizja spółki jest znacznie szersza i wychodzi poza pierwotne założenia przyjęte i realizowane przez Bestcenę.

Wykorzystując dotychczasowe doświadczenia Grupy nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich, inwestor planuje, przy wsparciu nowego zespołu, oferować wynajem długoterminowy urządzeń w modelu PaaS (Produkt jako Usługa) pod nową marką. Dodatkowo trwają prace nad uruchomieniem na polskim rynku wirtualnego operatora telefonii komórkowej jako usługi dodanej. Wyciągając wnioski z przeszłości, dokładamy wszelkich starań, aby komunikacja nowej marki była transparentna dla Klientów.

Zachęcamy do śledzenia oferty Beneko Mobile na rynku usług wynajmu sprzętu elektronicznego i MVNO.

Pod oświadczeniem firmy nikt się nie podpisał.

W Polsce biznes pod markami Beneko Mobile i Beneko najprawdopodobniej prowadzi firma BENEKO.COM LLP SPÓŁKA KOMANDYTOWA ODDZIAŁ W POLSCE z siedzibą w Warszawie (ul. NIEDŹWIEDZIA 29B). KRS 0000960117 REGON: 52152964500000. Firma ta została wpisana do rejestru przedsiębiorców 18 marca 2022 r. Firma na swojej stronie internetowej podała także kontakt: numer telefonu - 7777777777 oraz e-mail: beneko@mobile.com.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: