Bezpieczeństwo Twoich danych w smartfonie podczas letnich wyjazdów

Akcje partnerskie
Opinie: 6
Huawei P9

Akcja partnerska

Gdy wyruszamy na wakacje to raczej nie zastanawiamy się nad bezpieczeństwem naszego smartfona i danych, które w nim gromadzimy. Nie zastanawiamy się także nad tym, co tak naprawdę znajduje się w pamięci naszego urządzenia, czyli jakie informacje w nim zgromadziliśmy. Gdybyśmy poświęcili na to nawet kilkanaście sekund to okazało by się, że w smartfonie jest prawie nasze życie: nasze kontakty, maile, rozmowy, zdjęcia, nasz kalendarz. Kolejnym pytaniem powinno być, czy chcemy aby tak ważne dane, treści, multimedia były chronione dobrze i nie wpadły w niepowołane ręce. 

Nie należy także zapominać o sytuacjach, w których to my stajamy się zagrożeniem dla naszego telefonu, czyli np. przypadkowo go zalewamy lub po prostu gubimy. Wówczas tracimy wszystkie nasze dane i tylko systematycznie robiony backup może nas uratować.

Jeszcze do niedawna scenariusz kradzieży telefonu nie był taki straszny. Złodziej mógł najwyżej zadzwonić zagranicę lub wysłać kilka wiadomości premium zanim nie zablokowaliśmy u operatora naszej karty SIM. Teraz większość wrażliwych danych znajduje się w pamięci naszego smartfona. Część osób jest pewna, że ich dane w telefonie są bezpieczne, bo są zabezpieczone kodem PIN lub prostym wzorem rysowanym na ekranie. Często jednak okazuje się, że PIN to 4 takie same cyfry, a wzór to łatwa do zgadnięcia litera L lub U. Złodziej już po chwili może przeglądać nasze zdjęcia, służbowe lub prywatne maile, Facebooka lub książkę telefoniczną.

Huawei w swoich najnowszych smartfonach Huawei P9 i Huawei P9 lite zastosował zabezpieczenie, które sprawi, że nasze dane będą znacznie bardziej bezpieczne. Nasz telefon jest zabezpieczony naszym odciskiem palca. Dodatkowo, do tek pory gdy zwiększaliśmy poziom zabezpieczeń to jednocześnie utrudnialiśmy sobie automatycznie korzystanie z danego urządzenia. W tym przypadku sytuacja jest całkowicie odmienna. Dzięki skanerowi naszych odcisków obsługa telefonu jest przyjemniejsza i szybsza. Skanery są umieszone z tyłu obudowy i wystarczy muśnięcie palcem, aby ekran się podświetlił, a nasz smartfon był gotowy do pracy!

Także sam proces konfiguracji, czyli wczytywania wzoru naszego odcisku palca jest całkowicie bezproblemowy. Do telefonu możemy wczytać do 5 wzorów, a wczytanie jednego trwa mniej niż 30 sekund.
Należy podkreślić, że skan naszych odcisków palców jest całkowicie bezpieczny dzięki zaawansowanej technologii ARM TrustZone stosowanej w smartfonach Huawei.

Sam czytnik linii papilarnych w Huawei P9 i P9 lite możemy wykorzystać także do wykonywania zdjęć, odbierania połączeń, wyłączania budzika, a nawet do przewijania zdjęć w galerii. Przesunięcie palca w dół czytnika rozwinie nam na przykład górną belkę menu.

Lato to okres, w którym nasz smartfon zastępuje nam aparat fotograficzny. Jakość zdjęć z Huawei P9 i P9 lite jest tak dobra, że profesjonalną i ciężką lustrzankę możemy w tym roku zostawić w domu. Dzięki temu, że zdjęcia będziemy robić smartfonem to wbrew pozorom są one także bezpieczniejsze. Nawet gdy nasz telefon nam zginie to nadal będziemy mieli dostęp do kopii naszych zdjęć i filmów w chmurze. W smartfonach Huawei znajdziemy przeinstalowaną aplikację Google Photos, która za darmo i automatycznie potrafi wysyłać do chmury wszystkie nasze multimedia. Oczywiście mamy do nich dostęp tylko my, ale gdy chcemy wysłać kilka zdjęć do naszych znajomych to dzięki usłudze Google Photos jest to znacznie prostsze i szybsze.

System Android w smartfonach Huawei oferuje nam także kilka innych usług, które zapewnią bezpieczeństwo naszego smartfona i danych, które się w nim znajdują. Gdy nasz telefon zginie, ale mamy nadzieję, że się jeszcze odnajdzie warto wejść przez komputer PC na stronę  android.com/devicemanager. W tym serwisie mamy do dyspozycji trzy proste usługi, które pomogą znaleźć naszego smartfona lub zabezpieczyć nasze dane. Po pierwsze nasz telefon zostanie zlokalizowany na mapie, a dodatkowo możemy włączyć w nim zdalnie dzwonek. Gdy system nie zdoła zlokalizować naszego urządzenia to wówczas możemy zmienić hasło blokujące ekran lub gdy dane w naszym smartfonie nie mogą trafić w niepowołane ręce to zdalnie, z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej możemy wykasować wszystkie dane w naszym zagubionym lub ukradzionym urządzeniu. Takie usługi były jeszcze parę lat temu dostępne dla dużych klientów korporacyjnych, a obecnie każdy posiadacz smartrfonu Huawei może z nich korzystać całkowicie za darmo.

O tym jak ważny jest dla nas nasz smartfon i dane w jego pamięci uświadamiamy sobie zwykle, gdy go coś złego się z nim stanie. Warto więc poświęcić chwilę, aby w takim przypadku nasze straty były najmniejsze, a nasze dane w pełni bezpieczne. Korzystanie z czytnika linii papilarnych jest naprawdę super wygodne i szybkie. Uruchomienie synchronizacji zdjęć z chmurą trwa chwilę. Huawei P9 i P9 lite to smartfony, które oferują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa naszych danych. We współczesnym świecie, w dobie portali społecznościowych, mobilnych usług bankowych to cecha, która staje się coraz ważniejsza i to nie tylko dla klientów biznesowych, ale także dla każdego z nas, także podczas be

 

Huawei P9 lite

Huawei P9

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  PiotrusPan pisze: 2016-07-15 11:59
  Huawei trzeba przyznać punkt za marketing:-) Jednak....ich telefony mają zainstalowanego Androida więc o jakim bezpieczeństwie mówimy;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  J pisze: 2016-07-15 14:25
  latem bezpieczeństwo zależy od pogody. Jeśli jest za ciepło to telefon może się przegrzać (dane ulegną wtedy zniszczeniu). Podobnie podczas silnych opadów (zamoczenie telefonu). Najlepiej jakby nie padało i nie było zagorąco.
  0
 • Users Avatars Mini
  zone pisze: 2016-07-15 14:25
  jakoś nie moge sie przekonac do korzystania z tego czytnika linii papilarnych. chociaż moi znajomi używają. mam akurat P9, dzieki tej ofercie uproszczonego abonamentu bez zwyzek od t-m, ale wole standardowe zabebieczenia: hasła i kody.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Ambasador marki Samsung pisze: 2016-07-17 16:27
  @zone czytnik linii nawet jak w telefonie jest to i tak można telefon odblokować za pomocą kodu. Czytnik linii przyspiesz pracę na telefonie - wystarczy jedno dotknięcie i telefon jest odblokowany, a przy okazji nikt nie podejrzy kodu wpisywanego przy odblokowaniu :)
  0
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2016-07-18 14:58
  @zone....dlaczego nie mozesz sie przekonac do czytnika?
  0
 • Users Avatars Mini
  Ambasador marki Samsung pisze: 2016-07-24 16:50
  Na smartphonie przechowujemy coraz więcej poufnych danych. Dzięki pakietowi Guard S7, który otrzymamy przy zakupie najnowszego flagowca Galaxy S7 możemy namierzyć nasz telefon jak się zgubi, czy wymazać z niego dane aby nie wpadły w nie powołane ręce. Warto też wspomnieć o czytniku linii papilarnych, który w pełni zabezpieczy dostęp do urządzenia.
  -1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: