Bezpieczny dostęp do sieci poprzez DSL

Newsy
Żródło: 3COM
Opinie: 6

Firma 3Com zaprezentowała urządzenie o nazwie OfficeConnect - Cable/DSL Secure Gateway, które oferuje małym i średnim firmom wysoki stopień bezpieczeństwa przy połączeniach szerokopasmowych. Rozwiązanie to zawiera szereg elementów podnoszących bezpieczeństwo połączeń, m.in. wysokowydajny firewall oraz możliwość terminowania tuneli VPN. Dodatkowo OfficeConnect Cable/DSL Secure Gateway pełni rolę bramki internetowej, przez co pozwala wielu użytkownikom na współdzielenie jednego łącza internetowego, czy to poprzez modem kablowy czy łącze xDSL, co przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów. Ta funkcjonalność, przy niższym poziomie bezpieczeństwa, jest również dostępna w OfficeConnect Cable/DSL Gateway, która pojawiła się na rynku w lutym tego roku.

"Dokonanie odpowiedniego wyboru urządzeń bezpieczeństwa oraz ich konfiguracja to zadania, które często przerastają właścicieli małych i średnich firm. Urządzenie firmy 3Com integruje w pełni funkcjonalnego firewalla - z możliwością terminowania tuneli VPN - z wysokiej jakości bramką Internetową. Dzięki temu możliwe staje się zabezpieczenie sieci firmowej w prosty sposób, cały czas pozostając w kontakcie z dostawcami i klientami " - podkreśla Waldemar Kazimierczak z 3 Com Poland.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, urządzenie posiada wbudowany firewall dynamiczny (obsługuje stateful packet inspection), który sprawdza, czy pakiety przychodzące z zewnątrz są w rzeczywistości odpowiedzią na żądanie autoryzowanego użytkownika. Małe firmy mogą również zapewnić użytkownikom przesyłanie informacji zaszyfrowanych - z wykorzystaniem sieci VPN - poprzez protokoły PPTP oraz IPSec. OfficeConnect Cable/DSL Secure Gateway zapewnia również podstawowe funkcjonalności, które można znaleźć w innych tego typu rozwiązaniach, jak: NAT (Network Address Translation), PAT (Port Address Translation), filtrację pakietów oraz wykrywanie prób włamań na podstawie wzorców ataków.

OfficeConnect Cable/DSL Secure Gateway może być podłączona do modemu kablowego lub modemu DSL za pomocą skrętki Eternetowej. Posiada również wbudowany przełącznik cztero portowy 10/100 Mbps. Bramka automatycznie wykrywa rodzaj interfejsu i automatycznie ustanawia połączenie. Użytkownicy mogą się podłączać bezpośrednio do tych portów, lub poprzez istniejący koncentrator lub przełącznik sieciowy. Urządzenie może obsłużyć do 250 użytkowników po stronie sieci lokalnej przy podłączeniu poprzez pojedyncze łącze szerokopasmowe.

Cena i dostępność
Cena OfficeConnect Cable/DSL Secure Gateway wynosi 350 USD (wg cennika amerykańskiego). Na rynkach światowych urządzenie pojawiło się w lipcu 2002.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-08-05 13:23
  Fajne użądzenie!Ciekawe zabezpieczenia!Zobaczymy jak zostanie przyjęte na rynku światowym!
  0
 • Users Avatars Mini
  Manciarz pisze: 2002-08-05 14:07
  I tak to nic nie pomoze. Hakerzy zawsze znajda sposob a nic nie jest doskonale!! pozdro.
  0
 • Users Avatars Mini
  Vonnegut pisze: 2002-08-05 14:19
  nie dokonca wiem o co chodzi, ale zgodzę sie z Mancierzem, że nie ma skutecznych zabepieczęń, wszytko jest kwestią czasu. Hakerzy znajdą wytrych tak jak złodzieje do zamków z Iranu ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  gg pisze: 2002-08-05 15:22
  bbbbbbbbbbb
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-08-06 01:48
  zawsze jakies dodatkowe zabezpieczenie. Jak sie ktos uprze to sie wlamie. Ale zawsze cos szczegolnie w warunkach domowych...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-08-06 10:07
  Pamietajcie, ze to co stworzyl czlowiek, czlowiek moze zniszczyc, lub inaczej, to co czlowiek zabezpueczyl, czlowiek moze odbezpieczyc (rozkodowac)!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: