Bezprzewodowe sieci 3Com z wysokim standardem szyfracji danych

Newsy
Żródło: 3COM
Opinie: 5

3Com przedstawił, kompletną ofertę produktów do tworzenia i rozszerzenia sieci przewodowej o dostęp bezprzewodowy. Zastosowanie koncentratorów AccessPoint, kart bezprzewodowych Wireless LAN PC Card i Buliding to Buliding Bridge 3Com pozwala na budowę sieci bezprzewodowej dopasowanej do wymagań każdego klienta. Autorski system bezpieczeństwa 3Com Dynamic Security Link zapewnia najwyższy standard szyfracji danych przy niskich kosztach jego wprowadzenia.

AccessPoint 2000 jest najprostszym koncentratorem dedykowanym do budowy małych sieci bezprzewodowych w biurach, salach konferencyjnych oraz ze względu na niską cenę może być użyty do budowy sieci domowych: w lokalach mieszkalnych lub domach jednorodzinnych. Urządzenie posiada wbudowaną szyfrację 40 i 128-bitową zgodną z WEP zapewniającą podstawową ochronę danych. Sugerowana cena urządzenia dla końcowego użytkownika to 199 USD.

AccessPoint 6000 jest przeznaczony dla średniej wielkości firmy i posiada dodatkową funkcjonalność w postaci zasilania koncentratora bezprzewodowego poprzez skrętkę, zaawansowane funkcje zabezpieczenia transmitowanych danych przez wprowadzenie dodatkowej 128-bitowej szyfracji z dynamicznymi kluczami (Dynamic Security Link - DSL). Szyfracja DSL wymaga dodatkowej autoryzacji użytkowników poprzez podanie nazwy użytkownika i hasła w celu uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej. AccessPoint 6000 jest w stanie obsłużyć do 1000 użytkowników (256 jednoczesnych). Sugerowana cena urządzenia dla końcowego użytkownika to 499 USD.

AccessPoint 8000 to najbardziej uniwersalny koncentrator pozwalający budować duże i bezpieczne sieci bezprzewodowe. Wbudowane mechanizmy szyfracji i autoryzacji danych zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa danych. AccessPoint 8000 umożliwia również autoryzację użytkowników w oparciu o dowolny zewnętrzny system autoryzacyjno/autentykacyjny typu RADIUS. 3Com posiada w swojej ofercie system RADIUS, który pozwala również na przekierowanie zapytań autoryzacyjnych z systemu RADIUS do innych systemów np. domeny Windows, systemu NDS, bazy danych SQL itp., co umożliwia wykorzystanie już istniejących baz danych użytkowników, którzy mogą korzystać z dostępu bezprzewodowego. Dodatkowe funkcje zastosowane w AccessPoint 8000 to możliwość szyfracji danych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych standardów szyfracji dla sieci bezprzewodowych takich jak: 40 i 128-bitowy WEP, 128-bitowy Dynamic Security Link, obsługa standardu 802.1x (z wykorzystaniem protokołów EAP-MD5, EAP-TLS lub EAP-TLS-MD5) do realizacji logowania dostępu do sieci. Sugerowana cena urządzenia dla końcowego użytkownika to 749 USD.

Wszystkie przedstawione koncentratory bezprzewodowe pozwalają na pracę z kartami bezprzewodowymi lub innymi urządzeniami bezprzewodowymi na odległość ok. 100 metrów w przestrzeni otwartej (bezpośrednia widoczność anten). AccessPoint 8000 posiada możliwość dołączenia zewnętrznej anteny pozwalającej na zwiększenie zasięgu tego koncentratora do ok. 300 metrów (w zależności od zastosowanej anteny)

Autorska technologia 3Com szyfracji danych Dynamic Security Link z dynamicznym kluczem 128-bitowym zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa sieci. Pozwala ona na pełne zabezpieczenie przesyłanych danych, gdyż klucz szyfracji jest dynamicznie przydzielany dla każdego użytkownika i każdej sesji. Rozwiązanie Dynamic Security Link jest idealne dla małej lub średniej firmy. Wymaga zastosowania bezprzewodowych kart sieciowych 3Com 11 Mbps Wireless LAN PC Card with XJACK Antenna, które są wyposażone w funkcję szyfracji Dynamic Security Link.

Karty bezprzewodowe 3Com
Wśród kart bezprzewodowych 3Com wyróżnia się 3Com 11 Mbps Wireless LAN PC Card with XJACK Antenna 3CRWE62092B. Jej atutem jest antena XJACK, która, w odróżnieniu od produktów konkurencji, po zakończeniu pracy jest chowana do wnętrza karty PC Card, co pozwala na swobodne włożenie notebooka do torby.
Pozostałe karty dostępne w ofercie 3Com: 3Com OfficeConnect 11 Mbps Wireless LAN PC Card with XJACK Antenna 3CRSHPW196 oraz 3Com OfficeConnect 11 Mbps Wireless LAN PC Card 3CRSHPW696 przeznaczone są dla mniej wymagających użytkowników.
Dodatkowo 3Com oferuje bezprzewodową kartę sieciową do komputerów stacjonarnych
3Com 11 Mbps Wireless LAN PCI Card 3CRDW696.

Wireless Building to Building Bridge to produkt 3Com pozwalający na łączenie siecią bezprzewodową budynków. Wykorzystuje on standard IEEE 802.11b. Urządzenie posiada port do sieci lokalnej oraz gniazdo do podłączenia anteny zewnętrznej. Dostępne są anteny zewnętrzne o charakterystyce dookólnej i zysku energetycznym 4 i 8 dBi oraz anteny kierunkowe panelowe o zysku energetycznym 13 dBi. Zastosowanie anten o największym zysku energetycznym (13 dBi) pozwala przy bezpośredniej widoczności anten na uzyskanie zasięgu do ok. 4 km. Zastosowanie anten o większym zysku energetycznym wpłynie na zwiększenie zasięgu działania urządzeń natomiast może być niezgodne z warunkami homologacji i przepisami lokalnymi. Urządzenia Wireless Building to Building Bridge mogą działać w relacjach punkt-punkt (połączenie między dwoma budynkami) lub w relacjach punkt-wielopunkt (połączenie wielu budynkow do budynku centralnego). Zrealizowaną w ten sposób sieć bezprzewodową pomiędzy budynkami można porównać z wydajnością pracy koncentratora Ethernet 10 Mb/s pomiędzy budynkami. Wireless Building to Building Bridge posiada możliwość bezprzewodowego dołączania dowolnych koncentratorów bezprzewodowych zgodnych ze standardem Wi-Fi.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: