BLIK szybko rośnie

Newsy
Opinie: 11

W pierwszym kwartale 2017 r. Polacy zrealizowali prawie 6 milionów transakcji BLIKIEM. Po pierwszych dwóch latach funkcjonowania systemu było to ok. 10 milionów transakcji.

W pierwszych trzech miesiącach 2017 r. Polacy zapłacili BLIKIEM za zakupy w internecie 3,6 miliona razy. W sklepach stacjonarnych prawie 360 tys. razy. Ponadto wypłacili z bankomatów BLIKIEM ponad 1,6 miliona razy i zrobili 311 tys. przelewów na numer telefonu.

Głównym kanałem transakcji BLIK staje się jednak segment e-commerce. Ponad 60 proc. transakcji to właśnie płatności za zakupy w sklepach internetowych, realizowane zarówno przez tradycyjne strony internetowe, jaki i aplikacje oraz mobilne wersje stron sklepów. Dla porównania, po dwóch latach funkcjonowania systemu transakcje e-commerce i m-commerce stanowiły 40 proc. wszystkich dokonywanych BLIKIEM.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIK mogą korzystać również klienci Getin Banku, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe, a wkrótce także Credit Agricole oraz Raiffeisen Banku.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  m-a-t pisze: 2017-05-10 09:28
  W przypadku płatności w Internecie, albo wypłat z bankomatu jest to rzeczywiście wygodne, ale płacić tym w sklepie to czysty masochizm. Sprzedawcy w ogóle się na tym nie znają i nawet nie wiedzą jak to uruchomić, raz tylko zapytałem w sklepie czy mogę zapłacić bli kiem to pani sprzedawczyni popatrzyła się na mnie jak na idiotę, niewiedząc w ogóle o co mi chodzi.
  2
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-05-10 09:42
  @m-a-t...to prawda...w sklepach rzadzi NFC...ale przy platnosciach komorka to niestety tez zawodzi bardzo czesto... latwiej 100 razy jest zaplacic karta zblizeniowo
  5
 • Users Avatars Mini
  cesarz pisze: 2017-05-10 09:58
  Wszystko to prawda, ale to my użytkownicy zmuszamy i upowszechniamy nowinki technologiczne. Druga sprawa to szkolenia. Brak kursów nawet w wielkich sieciowych sklepach.
  1
 • Users Avatars Mini
  Zustol pisze: 2017-05-10 10:51
  Drodzy Panowie mam platnosc NFC z mBanku. Nic nie zawodzi wszystko jest dopracowane do perfekcji. Super sprawa - przykladam telefon i nic a nic mnie nie interesuje po prostu. Także wygoda i jeszcze raz wygoda. Z blika korzystam do wyplat z bankomatow poniewaz w mBanku teraz sa prowizje za wyplaty ponizej 100 zl a zdarza mi sie wyplacac 20 zl zatem bez prowizji szybko z taktem. Co z tego ze to wszystko idzie do przodu jak ludzie pracy nie mają wsie się wyludniają bo nie oplaca sie teraz nikomu tyrać w polu. Zatem to wszystko dazy do samozaglady.
  -1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-05-10 11:07
  @Zustol...ja mam apke IKO i platnosci zawodza bardzo czesto...
  0
 • Users Avatars Mini
  Namek pisze: 2017-05-10 11:28
  Nie mogac zapłacić nfc w sklepie, pani sama zaproponowala blikiem, bylem lekko zdziwiony :).
  2
 • Users Avatars Mini
  Hermes pisze: 2017-05-10 11:57
  Zamiast "T-Mobile Usługi Bankowe" widzę "T-Mobile Usługi Finansowe".
  0
 • Users Avatars Mini
  Paweł pisze: 2017-05-10 15:07
  @Wojciech _Piechocki też miałem problemy z iko. Od czasu gdy złożyłem reklamację nie mam problemów. Wychodzi że mają jakieś problemy w kodzie u nich i źle przypisuje transakcje bo to bardzo skomplikowane kody. I od czadu kiedy sprawdzili na nowo u mnie i przy pisali na nowo kartę bankomatową visa skończyły się problemy z instalacją na nowo i przypisaniem płatności. Koniec z odrzuceniem płatności chyba że zapomnę włączyć nfc. lub odblokować telefon. Lub kod wpisać żeby potwierdzić transakcje. Teraz tylko z mojej winy jest. I przy pisaniu reklamacji napisz jaki system i telefon. wszystkie ważne szczegóły kiedy odrzuca. Że masz problemy często niezależne od Ciebie bo raz działa a raz nie. I że instalowane już wiele razy i ty błędów na pewno nie robisz. Bo generalnie piszą na wszystkie problemy żeby robić powiązanie aplikacji na nowo. Napisz że robiłeś to już wielokrotnie i to nie jest to problem. Ja pisałem chyba z 5 reklamacji. W końcu po wielu próbach wstydu w kolejce i chyba kilkadziesiąt prób instalacji i powiązań aplikacji i aktywacji wzięli moje konto na nowo u siebie sprawdzili. Typu na nowo wszystkie kody na nowo postawili czy coś żeby w transakcji nie było błędów. I teraz mam naprawdę spokój. Tylko ja miałem problem że już aplikacji nie mogłem powiązać do płatności. I musieli już zrobić i przyznali że mieli problemy. Naciskaj żeby zrobili u siebie bo ty robisz dobrze. Na początku wierzyłem że może coś źle można zrobić. Ale aplikacja albo działa albo nie. Po naprawianiu aplikacja nagle zaczęła działać na nowo. Bez czystej instalacji przyjęło kod aktywacji do konta. Mam nadzieję że reklamacja szybko rozwiąże problem i korzystanie z nfc -hce przystanie być problemem. Teraz jedynie dodali w aplikacji w ustawieniach płatność zablokowanym telefonem. Niezalogowany do aplikacji i zalogowany. I jeszcze zauważyłem że szybciej łapie płatność zaraz po przybliżeniu do terminala. Może przypadek Ale przed reklamacją było 2 sekundy do 3. I przed reklamacja myślałem że jest to zależne od terminala że bezprzewodowy i wtedy np odrzuca. Ale nie ma to znaczenia popostu chwilkę dłużej przychodzi przez taki terminal. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Olo pisze: 2017-05-10 16:37
  A ja płacę w sklepach stacjonarnych i jest ok - Auchan, Costa Coffee, Orlen i inne, Oczywiście zasięg sklepów stacjonarnych mniejszy ale wg mnie zaleta Blika jest to że można płacić w wielu kanałach - stacjonarny, internet (wymiata!), bankomat (wymiata!) a już super mega wygodna jest płatność na numer telefonu - przelewam natychmiast kasę i to za darmo! - nikt tego nie ma!:)
  2
 • Users Avatars Mini
  raven1979 pisze: 2017-05-10 19:52
  Panie Wojciechu, mam android pay z mbanku i wszystko działa świetnie, brak jakichkolwiek problemów z płatnościami :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Ktoś pisze: 2017-05-11 05:35
  Ja mam Peopay z PeKaO i też NFC hce smiga aż miło.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: