BLIK zapłaci za subskrypcje - nowy atak na karty płatnicze

Newsy
Żródło: Business Insider
Opinie: 0
BLIK chce umożliwić płatności za subskrypcje

Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu BLIK, w wywiadzie dla polskiego serwisu businessinsider, zapowiedział, że jego platforma zaatakuje kolejny segment rynku płatności do tej pory zdominowany przez karty.

(...)System płatności może zyskać niedługo nowe możliwości, w tym m.in. funkcję opłat cyklicznych za subskrypcje. Chcemy to zrobić w sposób taki bardzo mocno systemowy. Aby poprzez BLIK wykonywać systematyczne, powtarzalne płatności, czasami na różne kwoty — wyjaśnił Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu BLIK.

Oczekiwania klienta cały czas się zmieniają. Rynek jest dynamiczny. Przykładowe kierunki to z pewnością subskrypcje — powiedział. — Chcemy to zrobić w sposób taki bardzo mocno systemowy. Aby poprzez BLIK wykonywać systematyczne, powtarzalne płatności, czasami na różne kwoty — wyjaśnił.

Prezes zaznaczył, że ważnym obszarem jest penetracja BLIK-a w sektorze szeroko rozumianej administracji publicznej.

Poza krajową działalnością BLIK ma ambicje ekspansji zagranicznej - pierwszymi rynkami będzie Rumunia i Słowacja.

Wszystkie procesy, które tam wypracowujemy na walucie euro mają to do siebie, iż posiadają bardzo dużą skalowalność, jeśli chodzi o Europę. Potencjalnie możemy w dalszych krokach myśleć o dużych rynkach europejskich — powiedział.

Pełna treść wywiadu znajduje się tutaj.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: