Bouygues Telecom decyduje się na testy LTE z Alcatel-Lucent

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 0

Alcatel-Lucent poinformował, że francuski Bouygues Telecom wybrał jej rozwiązanie Long Term Evolution (LTE) do próbnego wdrożenia mobilnych usług szerokopasmowych. Celem tego wdrożenia jest ocena wydajności usług LTE w paśmie 1800 MHz.

Alcatel-Lucent będzie wyłącznym dostawcą oraz integratorem sieci w ramach realizowanego przez Bouygues Telecom programu testów praktycznych, który rozpocznie się w 2010 r. w kilku lokalizacjach w zachodniej części Francji. Program umożliwi firmie Bouygues Telecom ocenę możliwości wprowadzenia różnego rodzaju nowych aplikacji i usług multimedialnych.

W ramach obecnego wdrożenia Alcatel-Lucent dostarczy kompleksowe rozwiązanie LTE, obejmujące stacje bazowe (eNodeBs), zestaw produktów Evolved Packet Core (EPC) oraz system zarządzania. Jest to kluczowy element architektury High Leverage Network™, zaprojektowanej z myślą o umożliwieniu usługodawcom oferowania abonentom wysokiej jakości usług przy możliwie najniższym koszcie na jeden bit. Ponadto Alcatel-Lucent będzie świadczyć na rzecz Bouygues Telecom specjalistyczne usługi w zakresie zarządzania projektami, planowania, instalacji, przekazywania do eksploatacji, integracji oraz przeprowadzania testów.

Alcatel-Lucent aktywnie angażuje się w większość projektów LTE realizowanych przez operatorów na całym świecie, takich jak Verizon Wireless, Telefonica, Etisalat, Singtel oraz China Mobile. Firma jako pierwszy dostawca uzyskała certyfikat Federalnej Komisji Łączności (FCC) dla swoich stacji bazowych LTE w paśmie 700 MHz, który jest niezbędny dla prowadzenia sprzedaży na rynku amerykańskim.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: