BT chce wrócić na rynek telefonii komórkowej

Newsy
Żródło: Gazeta Wyborcza
Opinie: 10

British Telecom zaledwie w pięć miesięcy po sprzedaży swojej sieci komórkowej mmO2 ogłosił, że zamierza wrócić na rynek telefonii komórkowej. Chce obsługiwać klientów bizensowych i zbudować bezprzewodową sieć LAN dla użytkowników laptopów.
BT Group chce, żeby do 2007 roku usługi komórkowe świadczone przez firmę przynosiły mu aż 500 mln funtów przychodów. Brytyjski telekom zamierza wykupić od mmO2, której pozbył się zaledwie 5 miesięcy temu, przestrzeń w jej sieci i oferować usługi telefonii komórkowej dla klientów biznesowych. Analitycy chwalą to pozornie bezsensowne działanie BT. Uważają, że dzięki tej transakcji BT wejdzie na rynek usług komórkowych w jej najbardziej dochodowym sektorze biznesowym, nie ryzykując budowy własnej sieci i jej utrzymywania.
Drugim pomysłem firmy jest zbudowanie pierwszego na świecie systemu Wireless LAN (WLAN), czyli rodzaju sieci komputerowej działającej w oparciu o technologie bezprzewodową.
W ciągu roku w ramach programu WLAN BT zamierza stworzyć 400 "gorących miejsc", w których posiadacze odpowiednio wyposażonych laptopów będą mogli korzystać z internetu bez konieczności podłączania się kablem do sieci. W ciągu 3 lat ma powstać aż 4000 miejsc, w których będzie można korzystać z sieci WLAN. Będą to głównie biurowce, kawiarnie, gdzie spotykają się biznesmeni, oraz lotniska. Inwestycja ma kosztować ledwie 10 mln funtów rocznie, a wydajność sieci ma być wyższa niż w przypadku telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: