BT Group będzie miała nowego szefa

Newsy
Żródło: BT Group
Opinie: 0

Ian Livingston, od 1 czerwca 2008 roku zastąpi na stanowisku dotychczasowego dyrektora zarządzającego BT Group, Bena Verwaayena. Ben Verwaayen odejdzie ze stanowiska 31 maja (rezygnację z zasiadania w zarządzie spółki złoży 30 czerwca) po prawie sześciu latach zarządzania firmą, którą przeprowadził z sukcesem przez proces transformacji.

Ben Verwaayen dołączył do zespołu BT w styczniu 2002. Wcześniej pracował w Lucent Technologies, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. W BT stał za dużymi inwestycjami w dostęp szerokopasmowy, co dało Wielkiej Brytanii niezaprzeczalne przywództwo na rynku tych usług. Był inicjatorem szybkiej międzynarodowej ekspansji BT Global Services, która dostarcza usługi transmisji danych, głosu oraz zaawansowanych rozwiązań IT wielonarodowym korporacjom na całym świecie. Przy okazji wydzielenia ze struktur BT spółki Openreach był zaangażowany w zmianę regulacji prawnych, dających wszystkim teleoperatorom w UK równy dostęp do sieci.
Za wkład w rozwój globalnej telekomunikacji otrzymał od rządu francuskiego prestiżową nagrodę Chevalier de la Légion d’honneur, następnie Officer of the Order of Oranje-Nassau od korony holenderskiej; ostatnio uhonorowany został także tytułem szlacheckim Wielkiej Brytanii za niekwestionowany wkład w rozwój branży komunikacyjnej.

Ian Livingston rozpoczął pracę w BT jako dyrektor finansowy w 2002 roku. Pod jego przywództwem BT Retail, którą zarządzał od 2005 roku, zanotowała największe w swojej historii wzrost zyskowności.

Dotychczasowe stanowisko Livingston’a obejmie Gavin Patterson, obecny Group Managing Director w BT Consumer Division. Gavin formalnie zostanie CEO w BT Retail pierwszego czerwca 2008.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: