Były szef Ery będzie wdrażał mikropłatności

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 3

Bogusław Kułakowski pokieruje firmą ATM Mobile, która rozwija system płatności przy użyciu telefonu komórkowego (m-płatności). Zadaniem byłego szefa sieci Era jest przygotowanie strategii rozwoju firmy i komercyjne uruchomienie usług m-płatności na polskim rynku.

"Usługa mobilnych płatności będzie dostępna w Polsce jeszcze w tym roku. Potencjał tego rynku jest ogromny. Jestem przekonany, że ten sposób płacenia szybko stanie się popularny" – mówi Bogusław Kułakowski.
ATM Mobile nie chce bezpośrednio konkurować z operatorami systemów kart płatniczych. Firma zapewnia, że priorytetowym rynkiem będą dla niej mikropłatności tj. transakcje nie przekraczające 40 zł. Punktów sprzedaży obsługujących takie transakcje są dziś dziesiątki tysięcy, w niewielu można jednak dokonywać płatności innych niż gotówką. ATM Mobile myśli m.in. o parkometrach, taksówkach, barach szybkiej obsługi i salonikach prasowych. Kolejnym polem ekspansji mają być płatności internetowe.

60 proc. udziałów w ATM Mobile posiada notowany na giełdzie integrator i dostawca usług telekomunikacyjnych ATM. Większościowy udziałowiec deklaruje, że m-płatności to dopiero początek ekspansji firmy na rynku usług mobilnych.

Do ATM Mobile należą spółki mPay oraz rec-order. Firma rec-order sp. z o.o. oferuje usługi związane z legalnym zakupem treści cyfrowych i interaktywną obsługą kanału zwrotnego pomiędzy nadawcą radiowo-telewizyjnym a użytkownikiem telefonu komórkowego. Firma mPay S.A., w oparciu o swoje autorskie rozwiązania i zgłoszenia patentowe dokonane w Polsce i 56 innych krajach, stworzyła system rozliczania płatności przy wykorzystaniu dowolnego dostępnego na rynku telefonu komórkowego. Szefem mPay jest Henryk Kułakowski, brat Bogusława.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  rachatLukum pisze: 2007-07-09 11:25
  Powodzenie, Panie Bogusiu! Trzymam kciuki!
  0
 • Users Avatars Mini
  ajp pisze: 2007-07-09 12:44
  czyli po krotkim karierce w ITI powrot do firmy rodzinnej Henio&Bogus-za to nadal Prezio:-))) a byly te tluste lata w Erze - az sie lza kreci, Bogusiu....
  0
 • Users Avatars Mini
  pa pisze: 2007-07-11 02:22
  powodzenia Panie Boguslawie ... za pana czasow nasza firma ( ERA ) miala zlote lata.. moze kiedys sciagnie Pan najwierniejszych prawnikow do siebie .. teraz to juz tylko wydmuszka po PTC zostala ...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: