Cablevision wdroży nową usługę w oparciu o rozwiązania SURPASS

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 6

Cablevision Systems Corporation, jeden z największych amerykańskich operatorów telewizji kablowej, obsługujący ponad trzy miliony abonentów z rejonu aglomeracji nowojorskiej, podpisał z Siemens Information and Communication Networks umowę, zgodnie z którą jego nowa usługa telefonii IP pod nazwą "Optimum Voice" zostanie wdrożona w oparciu o rozwiązania sieciowe następnej generacji z rodziny Surpass.

Cablevision wdroży oparte na technologii IP rozwiązanie typu voice-over-cable (transmisja głosu przez łącza telewizji kablowej) z wykorzystaniem konwergentnych rozwiązań sieciowych następnej generacji z rodziny Surpass Siemensa. Platforma Surpass umożliwi firmie Cablevision znaczne zwiększenie przychodów i świadczenie nowych, konwergentnych usług, takich jak ujednolicone przesyłanie wiadomości z konwersją głos-tekst i tekst-głos, a także innych zintegrowanych usług transmisji głosu i danych, których świadczenie w oparciu o tradycyjny sprzęt telefoniczny byłoby niemożliwe.

Abonenci telewizji Cablevision będą mogli korzystać z interaktywnego internetowego interfejsu użytkownika Siemensa o nazwie Subscriber Self Care w celu dynamicznego dostępu do nowych usług, modyfikowania ich profili oraz przeglądania danych bilingowych. Oczekiwane jest zwiększenie poziomu zadowolenia i lojalności klientów względem firmy dzięki wygodzie i elastyczności tej koncepcji.

"Stwierdziliśmy, że Siemens rozumie specyfikę potrzeb zarówno telewizji kablowej, jak i branży telefonicznej. Firma ta w pełni wykorzystała swoją rozległą wiedzę na temat metod gwarantowania wysokiej jakości i niezawodności usług transmisji głosu, aby stworzyć nowe możliwości rynkowe dla Cablevision" -powiedział Wilt Hildenbrand, wiceprezes działu inżynieryjno-technologicznego (Engineering and Technology) w Cablevision. "Co więcej, przeprowadzone przez nas testy platformy następnej generacji Surpass wykazały, że ma ona wszystkie cechy niezbędne dla naszej firmy do pełnego wykorzystania inwestycji w modernizację sieci. Modernizacja ta obejmuje przekształcenie sieci w całkowicie interaktywną infrastrukturę, o topologii 500-gospodarstw domowych-na-węzeł, działającą w paśmie 700 MHz, zrealizowaną w technologii hybrydowej Hybrid Fiber/Coax".

Na rozwiązanie typu voice-over-cable realizowane na platformie Surpass Siemensa składają się: softswitch Surpass hiQ pełniący funkcję serwera zarządzającego połączeniami telefonicznymi, brama trunkingowa Surpass hiG i serwer mediów z serii Surpass. Wszystkie te elementy są zgodne ze standardem zgodności operacyjnej PacketCable wprowadzonego przez CableLabs, organizację zajmującą się opracowywaniem standardów branżowych.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z firmą Cablevision przy tym przełomowym wdrożeniu" - powiedział Thomas Ganswindt, członek Zarządu spółki Siemens AG i prezes grupy Information and Communication Networks. "Stanowi ono prawdziwy punkt zwrotny dla branży. Atrakcyjne nowe usługi, udostępnione klientom dzięki zastosowaniu konwergentnych rozwiązań w zakresie przesyłania głosu i danych, zapoczątkują nową erę innowacji, rozwoju i dobrej koniunktury. Zamówienie złożone przez Cablevision dowodzi, że technologia Surpass to doskonałe rozwiązanie sieciowe następnej generacji nie tylko dla operatorów, ale i dla rozwijającego się segmentu telewizji kablowej. Umożliwia ono wdrażanie nowych, ekonomicznych i dochodowych usług".

"Dzięki konsekwentnemu dążeniu firmy Cablevision do oferowania klientom nowatorskich, konwergentnych usług przesyłania głosu i danych uda jej się z pewnością wyprzedzić konkurencję i zająć czołową pozycję na rynku" - powiedział Harald Braun, prezes amerykańskiego działu sieci operatorskich (U.S. Carrier Networks) w Siemens Information and Communication Networks Inc. "Aby zapewnić firmie Cablevision sukces w tym zakresie, wspieramy rozwiązania sieciowe następnej generacji z serii Surpass całą globalną wiedzą ogólną i specjalistyczną Siemensa".

Według Joe'go McGarveya, analityka z niezależnej firmy badawczej Current Analysis, wdrożenie rozwiązania SURPASS firmy Siemens przez Cablevision stanowi punkt zwrotny w rozwoju telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych. "W USA prowadzi się wprawdzie kilka projektów z wykorzystaniem elementów typu softswitch, operatorzy telewizji kablowej, którzy świadczą usługi transmisji głosu z wykorzystaniem sieci hybrydowych fiber-coax, korzystają jednak z dotychczasowych technologii telefonicznych, ograniczając się do oferowania tradycyjnych funkcji publicznej komutowanej sieci telefonicznej (Public Switched Telephone Network - PSTN)" - powiedział McGarvey. "Dzięki inwestycji w platformę SURPASS Siemensa firma Cablevision będzie mogła przedstawić branży różne możliwości łączenia strumieni głosu, danych i obrazu wideo w nowe zastosowania".

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: