Przetestowaliśmy najwygodniejszy sposób na CANAL+ online

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Przetestowaliśmy najwygodniejszy sposób na CANAL+ online

Polski oddział CANAL+ miesiąc temu udostępnił swoją platformę streamingową CANAL+ online dla najnowszych telewizorów Samsunga. Aplikacja jest dostępna dla koreańskich smart telewizorów wyprodukowanych od 2018 r. Telewizor musi działać pod kontrolą systemu Tizen 4.0 lub nowszego.

Na dowolnym urządzeniu

Telewizory Samsunga są kolejnymi urządzeniami, na których możemy mieć dostęp do CANAL+ online. Wcześniej ta platforma działała już na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS, w przeglądarkach internetowych i na Android TV. Być może niedługo CANAL wystartuje też na WebOS, czyli smart TV LG.

Aplikacja działa również na CANAL+ BOX 4K, Apple TV, Mi Boxie i innych boxach z Android TV. Tak duża liczba różnych urządzeń to wielkie wyzwanie dla dostawcy treści odpowiedzialnego za wdrożenie usługi. Na szczęście polski oddział jest częścią francuskiej grupy, więc dewelopment „apek” z równych platform jest szybszy, tańszy, a efektem są programy szybciej działające i stabilniejsze. To, że na Samsungu również mamy do czynienia z aplikacją z Francji widać w jednym miejscu menu, gdzie zapomniano o przetłumaczeniu kilku francuskich słów.

CANAL+ online

Jak działa aplikacja?

Apka dla Tiznena jest nowa, więc nie jest jeszcze domyślnie instalowana na telewizorach Samsunga sprzedawanych w Polsce. Pobieramy ją ze sklepu z aplikacjami APPS, który jest dostępny na naszych telewizorach. Trwa to kilka sekund. Aplikacja zainstalowana bezpośrednio na telewizorze jest subiektywnie najprostszym i najwygodniejszym sposobem dostępu do treści danego dostawcy. Także Apple udostępniło niedawno swoją platformę Apple TV jako natywne apki dla wybranych producentów telewizorów, choć ma przecież tak jak CANAL+ własnego boxa.

Aby skorzystać z aplikacji nasz telewizor musi być podłączony do internetu (przez WiFi lub kabel Ethernet). Samo połącznie powinno mieć prędkość większą od 1 Mbps. Dla komfortu korzystania CANAL+ rekomenduje połączenie o prędkości co najmniej 8 Mbps oraz 25 Mbps dla programów w jakości UHD.

CANAL+ online

Jak zamówić pakiet?

Po instalacji aplikacji powinniśmy zapłacić za pakiet CANAL+ online oraz opcjonalnie dokupić do niego jeden z trzech dodatków. W CANAL+ online nie ma umów terminowych, czyli możemy w każdej chwili przestać płacić. Sam zakup pakietów nie jest możliwy z pozycji aplikacji na smart TV. Gdy rozpoczynamy procedurę zakupu w menu to nasz telewizor generuje nam kod QR z linkiem do strony https://kup.pl.canalplus.com/samsungtv

Na tej witrynie wybieramy pakiet lub ich zestaw, a na końcu płacimy kartą. Jeszcze wygodniej mają klienci PLAY, którzy zakup mogą doliczyć sobie do rachunku za komórkę. Z usługi na raz będą mogły korzystać 2 osoby (2 streamy).

Lepiej niż w kinie

Sama aplikacja szybko startuje i działa stabilnie, choć może trochę szybciej powinny uruchamiać się już same filmy i programy. Jakość obrazu jest na poziomie znanym z innych, popularnych platform. Oczywiście jakość w kanałach telewizyjnych live jest uzależniona także od tego, co oferuje sam nadawca.

Świetnie, że w już w pierwszej wersji aplikacji dla smart TV Samsunga są profile użytkowników znane np. z konkurencyjnego Netflixa. W serwisie jest wyszukiwarka oraz system rekomendacji wspierany przez redakcję CANAL+. Mi brakowało trochę „normalnego” programu telewizyjnego i nagrywarki w chmurze. Użytkownicy CANAL+ online w bardzo intuicyjny  sposób mogą cofać programy telewizyjne do 8 godzin. W wybranych materiałach można wybierać spośród oryginalnej ścieżki dźwiękowej, lektora, dubbingu lub napisów. Nie znaleźliśmy jeszcze opcji dzielenia ekranu, co ma pozwalać oglądać 4 kanały w tym samym czasie. Taką funkcję zapowiadał CANAL+ w komunikacie prasowym i będzie ona dostępna we wrześniu. Trochę myląca dla użytkownika końcowego może być obecność w sklepie APPS także drugiej aplikacji na telewizory Samsunga – CANAL+ Premiery. Te dwie aplikacje powinny zostać finalnie zintegrowane. Na szczęście do obu aplikacji logujemy się tymi samymi danymi.

CANAL+ online

Dla kogo?

CANAL+ online na telewizorach Samsunga to genialna usługa dla fanów kina i sportu. Sam CANAL+ podkreśla, że to nie jest telewizja online, jak np. WP Pilot. Największą zaletą tej platformy jest to, że większość jej treści nie jest dostępnych w innych, konkurencyjnych serwisach streamingowych. Już dla samego Klangora i Kruka warto odpalić sobie w domu CANAL+ online. Fani sportu wybiorą Premier League, NBA, polską Ekstraklasę, turnieje tenisowe lub żużel. CANAL+ online znacznie upraszcza także zakup dodatkowych pakietów, takich jak HBO lub ELEVEN SPORTS.

CANAL+ online

Cennik pakietów CANAL+ online

Pakiet CANAL+ - pierwszy miesiąc 20 zł, kolejne 45 zł (to pakiet podstawowy, niezbędny do skorzystania z CANAL+ online).

Można go rozszerzyć o dodatkowe usługi:

Pakiet CANAL+ i HBO - pierwszy miesiąc 30 zł, kolejne 55 zł.

Pakiet CANAL+ i ELEVEN - pierwszy miesiąc 30 zł, kolejne 55 zł.

Pakiet CANAL+ i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 40 zł, kolejne 65 zł.

Pakiet CANAL+, HBO i ELEVEN - pierwszy miesiąc 40 zł, kolejne 65 zł.

Pakiet CANAL+, HBO i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 50 zł, kolejne 75 zł.

Pakiet CANAL+, ELEVEN i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 50 zł, kolejne 75 zł.

Pakiet CANAL+, HBO, ELEVEN i FUN&NEWS - pierwszy miesiąc 60 zł, kolejne 85 zł

CANAL+ online

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: