CANAL+ Polska znowu dokupił Kino Świat

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
CANAL+ Polska zwiększa swój udział w spółce Kino Świat

CANAL+ Polska kupił kolejne 16 proc. udziałów w Kino Świat sp. z o.o., dystrybutorze filmów w Polsce. CANAL+ ma teraz w sumie 86 proc. tej spółki.

W katalogu dystrybucyjnym Kino Świat, do którego prawa posiada CANAL+ Polska, znajduje się obecnie ponad 2000 godzin filmów kinowych i telewizyjnych, w tym m.in. nominowana do Oscara produkcja „Śniegu już nigdy nie będzie” czy głośne „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

"Ostatnie kilkanaście miesięcy to trudny okres dla całego środowiska filmowego i branży kinowej, jednak nie zmienia to naszego podejścia do dalszych inwestycji w produkcję i szeroką dystrybucję treści. Wspólnie z Kino Świat chcemy maksymalizować zasięg i widownię nie tylko w kinach, ale również w telewizji czy online. Posiadamy do tego wszystkie niezbędne narzędzia i produkty – platformę satelitarną, serwis CANAL+ online, dystrybucję w sieciach kablowych i IPTV, znakomite produkcje oraz odpowiednie know-how całego zespołu Kino Świat i CANAL+". - Edyta Sadowska, prezes zarządu CANAL+ Polska

CANAL+ Polska jest większościowym udziałowcem Kino Świat od listopada 2019 roku, kiedy nabył 70 proc. udziałów od dotychczasowych właścicieli Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego.

Do zarządu Kino Świat powołano wtedy nowych członków. Prezesem zarządu Kino Świat został Frederic Berardi, który pełni jednocześnie funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego CANAL+ Polska. W zarządzie Kino Świat stanowiska wiceprezesów objęły Anna Limbach-Uryn, która w CANAL+ Polska pełni rolę doradcy zarządu ds. dystrybucji kontentu oraz Marta Pałucka, zastępcą wiceprezesa i dyrektora finansowego CANAL+ Polska.

W listopadzie 2019 roku powołano również nową pięcioosobową radę nadzorczą spółki. Przewodniczącą rady nadzorczej została Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska. Na stanowisko wiceprzewodniczącej powołano Agnieszkę Gotlibowską-Horoszczak, dyrektora działu prawnego CANAL+. W skład rady nadzorczej powołana została również Anna Marsh, dyrektor zarządzająca StudioCanal, Paweł Karczewski, prezes zarządu Blue Dot sp. z o.o. oraz Piotr M. Krawczyński, partner zarządzający Synerium sp. z. o.o.

Pozostały pakiet 14 proc. udziałów pozostanie w rękach udziałowców mniejszościowych, Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego, którzy jako członkowie zarządu będą nadal brać aktywny udział w kierowaniu i dalszym rozwijaniu Kino Świat.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: