Zamiast smartfonów cegły

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Zamiast sprzętu elektroniczne wysyłali zamawiającym cegłę

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 18-latka oraz jego o 6 lat starszego wspólnika podejrzanych o oszustwa za pośrednictwem jednego ze znanych portali sprzedażowych. Mieszkający w Wadowicach wystawiali na portalu oferty sprzedaży smartfonów i laptopów. Po otrzymaniu pieniędzy na konto założonego na tak zwanego „słupa” wysyłali kupującego cegłę. W ten sposób oszukali kilkanaście osób z terenu całej Polski w tym z Mokotowa.

Działania operacyjne oraz współpraca z innymi jednostkami, na terenie których dochodziło do podobnych przestępstw, doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkańców Wadowic. Okazało się, że mężczyzna jest „słupem”. Konto na portalu zostało założone na jego nazwisko. Oszuści korzystali również z jego rachunku bankowego oraz danych teleadresowych. Na etykietach naklejonych na przesyłkę, w których zamiast oferowanych urządzeń elektronicznych były cegły, widniały dane adresowe tego samego mężczyzny. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że za sprawą oszustw stoi znany miejscowym policjantom 24-latek. Mężczyzna był już wcześniej karany za różnego rodzaje przestępstw przeciwko mieniu oraz narkotykowe. Teraz zamiast smartfonów i laptopów, jakie wystawiał na aukcjach, sprzedawał klientom cegły. Takim sposobem zarobił nielegalnie kilkanaście tysięcy złotych. Czasami pomagał mu jego 18-letni znajomy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przetransportowani do Warszawy. Tu usłyszeli prokuratorskie zarzuty dopuszczenia się oszustw. 24-latkowi na chwilę obecną udowodniono 5 przestępstw. Jego młodszemu wspólnikowi jedno. Na wniosek policjantów i prokuratora wobec pierwszego z zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Nastoletni podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Teraz obu grozi kara do 8 lat więzienia.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: