Cellnex Poland - 15.5K stacji oraz 500 pracowników - jest nowe biuro w Warszawie

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Cellnex Poland - 15.5K stacji oraz 500 pracowników - jest nowe biuro w Warszawie

Tobias Martinez, prezes Cellnex Telecom, odwiedził Warszawę, aby oficjalnie otworzyć nowe biuro Cellnex Poland i spotkać się z pracownikami połączonych zespołów poprzednich organizacji zarządzających infrastrukturą PLAY i Plusa. Firma zajmuje obecnie 4500 mkw. w nowo wybudowanym budynku LIXA C w centrum Warszawy.

Na spotkaniu byli obecni operatorzy, dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, izby branżowe, przedstawiciele biznesu i sektora publicznego.

Po otwarciu warszawskiego biura nastąpi połączenie struktur organizacyjnych w całej Polsce, w tym m.in. w Poznaniu, Katowicach i Trójmieście.

Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i zarządzaniem rozwojem sieci oraz 220 - utrzymaniem sieci i zarządzanie jej funkcjonowaniem). Cellnex, który obecnie posiada 15 500 lokalizacji, zainwestował w Polsce ponad 10 mld zł i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat.

Cellnex zarządza portfelem ponad 138 000 stacji i działa w 12 krajach - Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Austrii, Danii, Szwecji oraz w Polsce.

Do głównych akcjonariuszy Cellnex należą Edizione, GIC, TCI, Blackrock, Canada Pension Plan, CriteriaCaixa, Wellington Management Group, Capital Group, FMR i Norges Bank.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: