Cellnex powoli wyprzedaje swoje inwestycje - teraz Irlandia

Newsy
Opinie: 0
Cellnex powoli wyprzedaje swoje inwestycje - teraz Irlandia

Phoenix Tower International (PTI) kilka dni temu ogłosił, że zawarł umowę z Cellnex Telecom w celu przejęcia 100% działalności Cellnex w Irlandii.

Wartość transakcji to ok. 971 mln EUR, co odpowiada wielokrotności ok. 24x EBITDAaL.

Transakcja rozszerzy irlandzką działalność PTI o około 1700 masztów i około 200 działek, na których stoją stacje innych podmiotów.

Cellnex działał w Irlandii od 2019 r., kiedy to przejął operatora wież Cignal, a następnie zwiększył swój zasięg w 2020 r. w wyniku umowy z CK Hutchison na nabycie jej portfela infrastruktury w sześciu krajach europejskich, w tym w Irlandii.

Japońska Nomura była wyłącznym doradcą finansowym, a Arthur Cox pełnił rolę doradcy prawnego PTI. Barclays i Santander byli doradcami finansowymi, a Matheson był doradcą prawnym Cellnex.

Pod koniec sierpnia Phoenix Tower International przejął od Cellnex prawie 2000 stacji we Francji.

PTI jest właścicielem i operatorem ponad 29.000 wież telekomunikacyjnych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. W Europie PTI jest obecne w we Francji, Włoszech, Irlandii, Niemczech, na Malcie i Cyprze.

Do inwestorów PTI należą fundusze zarządzane przez Blackstone, Wren House, USS a siedziba firmy znajduje się w Boca Raton na Florydzie.

Dyrektor generalny Cellnex Marco Patuano podkreślił, że "sprzedaż naszej działalności w Irlandii - przy odpowiedniej wycenie - jest kolejnym krokiem w ramach "następnego rozdziału" firmy, zgodnie z naszą strategią”

Zamknięcie tej transakcji podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Cellnex wykorzysta wpływy z tej transakcji do zmniejszenia swojego zadłużenia, zgodnie z celami określonymi w listopadzie 2022 r., które priorytetowo traktują osiągnięcie ratingu kredytowego S&P na poziomie inwestycyjnym.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: