Centennial de Puerto Rico inwestuje w bramy medialne SURPASS Siemensa

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 6

Firma Centennial de Puerto Rico, spółka zależna amerykańskiego operatora Centennial Communications Corporation, poinformowała o zamiarze wykorzystania bramy medialne (media gateway) Surpass hiG 1200. Wdrożenie nowych rozwiązań ma pomóc w zaspokojeniu rosnącego popytu mieszkańców wyspy na dostęp do Internetu i inne rodzaje transmisji danych, jak również przyspieszyć wprowadzenie zaawansowanych usług konwergentnej transmisji głosu i danych następnej generacji. Realizacja projektu ma się zakończyć do połowy października 2002 r. Nowe zamówienie na system Surpass złożone przez firmę Centennial oznacza umocnienie pozycji Siemensa na rynku sieci następnej generacji w USA. 

Portoryko charakteryzuje się najszybszym wzrostem i najbardziej dynamiczną gospodarką w regionie Morza Karaibskiego. Spowodowało to w ciągu kilku ostatnich lat znaczne zwiększenie popytu na Internet, usługi Frame Relay, wirtualne sieci prywatne i inne usługi transmisji danych. W związku z tym Centennial de Puerto Rico, firma dysponująca pełną ofertą usług telekomunikacyjnych, zaczęła szukać zaawansowanych platform, które obsługiwałyby zarówno transmisję głosu, jak i danych, a jednocześnie ograniczały koszty świadczenia tego rodzaju usług.

Wdrożenie pierwszej platformy Surpass hiG 1200 nie tylko odciąży sieć dostępową Centennial, dzięki przejęciu ruchu związanego z telefonicznym dostępem do Internetu i transmisją danych, ale także umożliwi w przyszłości budowę sieci następnej generacji. Dzięki temu Centennial zyska możliwości zwiększania przychodów z usług konwergentnej transmisji głosu i danych, ograniczając jednocześnie nakłady operacyjne.

"Klienci żądają od nas wysokiego poziomu niezawodności usług i coraz bardziej zaawansowanych aplikacji" - powiedział Tom Cogar, dyrektor ds. technicznych w firmie Centennial de Puerto Rico. "Brama medialna Surpass hiG 1200 pozwoli sprostać tym wymaganiom, a ponadto szybko przyniesie oszczędności, eliminując potrzebę korzystania z drogich łączy dalekosiężnych T1 do obsługi rosnącego natężenia ruchu".

"W dalszej perspektywie brama Surpass hiG i generalnie cała architektura Siemens Surpass będzie dla nas ścieżką migracji, która umożliwi nie tylko wcielanie w życie naszej wizji sieci następnej generacji, ale - co najważniejsze - czerpanie z niej korzyści".

Cogar zauważył, że chociaż ścieżka migracji miała istotny wpływ na wybór Siemensa jako dostawcy, to Centennial docenia także stabilność zarówno produktu, jak i firmy. "Wiedzieliśmy, że Surpass hiG jest dopracowaną platformą klasy operatorskiej, którą dostarcza globalna firma o solidnej pozycji finansowej, mogąca pomagać nam również w przyszłości".

Brama medialna Surpass hiG 1200 obsługuje sieci transmisji głosu i danych. Jest ona wydajną, wielousługową bramą pakietów z możliwością zamiany sygnału TDM na dowolną inną światłowodową lub kablową sieć transportową. Przeliczając na jeden port, rozwiązanie to daje duże oszczędności w porównaniu z architekturami komutacji obwodów starego typu.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: