Centertel wraz z firmą DCS przygotowały system Ankieter

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 0

Centertel przygotował system informatyczny  ANKIETER do przesyłania danych zbieranych w ramach badań preferencji wyborczych w dniu wyborów do Sejmu i Senatu. Przygotowanie tego narzędzia było możliwe dzięki ścisłej współpracy pomiędzy siecią Idea a TNS-OBOP, z którym to potencjał nowoczesnych technologii GSM zostanie wykorzystany w dniu wyborczym. Współpraca PTK Centertel z OBOP w zakresie wykorzystania technologii GSM w przesyłaniu danych miała swoje początki w 1996 r. Doświadczenie TNS-OBOP pozwoliło na opracowanie optymalnej struktury i funkcjonalności narzędzia spełniającego oczekiwanie najbardziej wymagającej firmy badawczej. Podstawowym założeniem było by system umożliwiał przesyłanie informacji z dowolnego miejsca w Polsce i w dowolnym momencie. Dodatkowo system miał zapewniać bezpieczeństwo dostęp i niezawodność działania.

"Zdecydowaliśmy się na wybór technologii WAP, w oparciu o którą zrealizowaliśmy już wiele projektów - mówi Krzysztof Sieczkowski, zastępca dyrektora marketingu w Idei - W tej chwili ponad milion użytkowników usług opartych o WAP może korzystać z nich w sieci Idea". Wysoka pojemność sieci i ogólnopolski zasięg  pozwala Idei na obsługę Wieczoru Wyborczego TVP1 bez jakiegokolwiek ryzyka. Dla zwiększenia niezawodności system transmisji opartej o WAP został zdublowany poprzez SMS i możliwość dyktowania danych dedykowanemu zespołowi konsultantów, którzy będą mogli ręcznie wprowadzić odpowiednie informacje do systemu. Dzięki  automatycznemu rozpoznawaniu numeru telefonu użytkownika  zapewniamy bezpieczeństwo dostępu do systemu, a tym samym ochronę zbieranych danych. Podczas wieczoru wyborczego wszystkie techniczne elementy sieci Idea i infrastruktura informatyczna realizująca system będzie objęta pełnym monitoringiem, natomiast TNS-OBOP będzie zarządzał systemem od strony merytorycznej tj. kontrolą poprawności wprowadzanych danych, statystyką pomiarów itp. System Ankieter działa już od kilkunastu tygodni. Jego zalety zostały sprawdzone podczas ponad 20 tys. ankiet jakie zostały zrealizowane przez TNS-OBOP w ramach sondaży przedwyborczych.

W załączeniu rysunek przedstawiający architekturę całego systemu.

 Oprócz systemu informatycznego Idea dostarczyła firmie TNS-OBOP 1.250 telefonów GSM (wyposażonych w przeglądarkę WAP) na preferencyjnych warunkach. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: