Scaleway z Grupy Iliad też wchodzi do Polski

Newsy
Opinie: 0
Scaleway z Grupy Iliad też wchodzi do Polski

Scaleway z Grupy Iliad (nowy właściciel PLAY) uruchamia w Polsce centrum danych. Nowe centrum danych (WAW1) powstało w Warszawie, by pomóc w zaspokajaniu rosnących wymagań rynku Europy Środkowej i Wschodniej.

Scaleway dotychczas posiadał centra danych w dwóch regionach (Paryż i Amsterdam).

Scaleway dostarcza usługi odbiorcom w ponad 160 krajach, w tym wielu w Europie Środkowej i Wschodniej.

Decyzja o otwarciu nowego centrum danych w Warszawie będzie miała pozytywny wpływ na cały region i jego ekosystem. Warszawa już stała się hubem dla usług technologicznych. Centralna lokalizacja została przez nas wybrana przede wszystkim ze względu na infrastrukturę sieciową, która oferuje optymalną latencję przy łączeniu Europy Wschodniej, Zachodniej i Północnej. Pozwoli nam to lepiej obsługiwać naszych klientów nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Rumunii, wschodniej części Niemiec i na Bałkanach, a także w Skandynawii, Rosji i w Ukrainie - wyjaśnia Yann Lechelle, Dyrektor Generalny Scaleway.

Scaleway udostępnia obecnie virtual Instances i Object Storage, a w nadchodzących tygodniach wdroży w WAW1 wszystkie swoje flagowe usługi w chmurze publicznej, takie jak Load Balancer, Managed database, Block Storage i Kubernetes Kapsule.

Klienci mogą wybrać region, z którego będą korzystać z zasobów chmury, poprzez interfejs użytkownika/API, a także budować międzyregionalne i wysoko dostępne środowiska i aplikacje.

W przyszłości rozwiązanie VPC, czyli wirtualna chmura prywatna (obecnie w trakcie dewelopmentu), umożliwi łączenie usług Scaleway z dowolnych miejsc na świecie w sposób odizolowany, w obwodzie globalnym.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: