chatGPT-4o wchodzi do zegarków Amazfit

Newsy
Opinie: 0
chatGPT-4o wchodzi do zegarków Amazfit

Zepp Health zaprezentował dziś Zepp OS 4 - najnowszy system operacyjny dla swoich zegarków Amazfit.

Zepp OS 4 współpracuje z chatGPT-4o.

W pierwszej kolejności beneficjentami najnowszego systemu operacyjnego Zepp OS 4 będą użytkownicy serii Amazfit Active i Amazfit Balance.

Aktualizacja sportowych zegarków – Amazfit T-Rex Ultra, Amazfit Falcon i Amazfit Cheetah – rozpocznie się pod koniec 2024 r.

Co nowego przynosi Zepp OS 4?

  • Synergia Zepp Flow i chatGPT-4o
  • Rozszerzone możliwości językowe i głosowe Zepp Flow
  • Współpraca z urządzeniami innych marek
  • Nowe aplikacje w ekosystemie Amazfit, a także nowe funkcje sportowe i zdrowotne w zegarkach Amazfit
  • Możliwość personalizowania interfejsu z danymi treningowymi

Zepp OS 4 rozbudowuje możliwości, jakie oferuje Zepp Flow poprzez integrację z technologią chatGPT-4o.

Użytkownicy mogą płynnie sterować swoimi smartwatchami Amazfit za pomocą poleceń głosowych, bez konieczności używania przycisków lub wypowiadania konkretnych komend.

Interfejs Zepp OS 4 umożliwia m.in. intuicyjne zarządzanie ustawieniami, inicjowanie połączeń telefonicznych Bluetooth (np. na numer alarmowy 112) czy błyskawiczne odpowiadanie na wiadomości WhatsApp wysyłane z urządzeń z Androidem (iOS będzie obsługiwany w najbliższej przyszłości). Wszystko to za pomocą głosu i w naturalnym języku użytkownika.

Wraz z aktualizacją do Zepp OS 4 głos zyska też Zepp Flow. W swojej pierwszej wersji, dostępnej w ramach Zepp OS 3.5, rozwiązanie wyświetlało odpowiedzi w formie tekstowej na ekranie zegarka. Teraz będzie mogło odpowiadać także głosowo. Najpierw w językach angielskim i niemieckim, a pod koniec lipca także po francusku, hiszpańsku, koreańsku, japońsku, portugalsku i włosku.

Zepp OS 4 umożliwi ponadto integrację z wieloma urządzeniami peryferyjnymi. Użytkownicy za pośrednictwem zegarków Amazfit będą mogli sterować m.in. głośnikami Sonos, licznikami rowerowymi Garmin i kamerami sportowymi GoPro.

Zepp OS 4 rozbudowuje także ekosystem własnych aplikacji. Nowe rozwiązania, skierowane do osób aktywnych fizycznie, umożliwią m.in.:

  • Odczyt szerokości i długości geograficznej, wysokość nad poziomem morza oraz ciśnienie powietrza w miejscu, gdzie trenuje użytkownik;
  • Pomiar odległości w linii prostej między dwoma wskazanymi punktami;
  • Wyświetlanie danych treningowych w trybie nocnym;
  • Wyliczenie uśrednionej mocy biegowej (tzw. Running Power), którą użytkownik może utrzymać przez godzinę biegania lub jazdy na rowerze;
  • Wyliczenie ilości węglowodorów i tkanki tłuszczowej, które użytkownik może spalić w trakcie ćwiczeń (wartości podawane będą w gramach);

Dodatkowo użytkownicy Cheetah, Falcon i T-Rex Ultra otrzymają dostęp do specjalnej aplikacji Workout Extension. Aplikacja ta umożliwi personalizację interfejsu z danymi treningowymi (obecnie ekosystem Zepp Health oferuje ponad 300 miniaplikacji i 5700 tarcz na zegarki).

Do dziś Amazfit Active i Amazfit Balance, jako pierwsze smartwatche z Zepp OS 4, otrzymały po sześć aktualizacji, a w ich ramach dostęp do dziesiątek nowych rozwiązań. Od swoich jesiennych premier Amazfit Active zyskał ponad 30 nowych funkcji, a Amazfit Balance ponad 50.

Obecnie Amazfit Active kosztuje ok. 550 zł, a Amazfit Balance – ok. 1200 zł.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: