ChatGPT w każdym nowym Volkswagenie i Skodzie już od 2 kwartału

Newsy
Opinie: 0
ChatGPT w każdym nowym Volkswagenie i Skodzie już od 2 kwartału

Grupa  Volkswagen zaprezentowała pierwsze pojazdy, w których oparty na sztucznej inteligencji chatbot ChatGPT jest zintegrowany z asystentem głosowym samochodu.

Volkswagen przy wdrożeniu wykorzystuje aplikację Cerence Chat Pro firmy Cerence.

Grupa Volkswagen będzie pierwszym producentem seryjnym, który zaoferuje Chat GPT jako standardową funkcję samochodów od drugiego kwartału 2024 r.

Nowy chatbot jest oferowany w połączeniu z najnowszą generacją systemu informacyjno-rozrywkowego w następujących modelach: ID.7, ID.4, ID.5, ID.3, całkowicie nowym Tiguanie i całkowicie nowym Passacie, a także w nowym Golfie.

Nowy chatbot w Skodzie będzie oferowany wraz z najnowszą generacją systemów informacyjno-rozrywkowych od połowy 2024 roku. Będzie dostępny w następujących modelach opartych na platformach MEB GP i MQB EVO: wybrane wersje Škody Enyaq, Škoda Superb i Kodiaq nowej generacji oraz zaktualizowana Škoda Octavia.

Asystent głosowy (IDA w Volkswagenach lub Laura w Skodzie) lub może być używany do sterowania systemem informacyjno-rozrywkowym, nawigacją i klimatyzacją lub do odpowiadania na pytania z zakresu wiedzy ogólnej.

ChatGPT jest płynnie zintegrowany z asystentem głosowym IDA. Dla osoby siedzącej za kierownicą nic się nie zmienia. Nie ma potrzeby tworzenia nowego konta, instalowania nowej aplikacji i aktywowania ChatGPT.

Asystent głosowy jest aktywowany przez powiedzenie "Hello IDA lub Okay, Laura" lub naciśnięcie przycisku na kierownicy. Jeśli system nie może odpowiedzieć na żądanie lokalnie, jest ono anonimowo przekazywane do chmury.

ChatGPT nie uzyskuje dostępu do żadnych danych pojazdu; pytania i odpowiedzi są natychmiast usuwane, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom ochrony danych. Ułatwia to Cerence Chat Pro, który wykorzystuje wiele źródeł, w tym ChatGPT, aby umożliwić asystentom udzielanie dokładnych i trafnych odpowiedzi.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: