Chiny stały się drugim co do wielkości, po Stanach Zjednoczonych, rynkiem telefonii komórkowej

Newsy
Opinie: 1
Opinie: 1

People's Daily - chińska gazeta codzienna podała, że liczba użytkowników telefonów komórkowych w Chinach w ub.r. prawie się podwoiła, osiągając 85 mln. W tym najliczniej zamieszkanym kraju w roku 2000 przybyło blisko 41 mln nowych użytkowników telefonów przenośnych. Tym samym Chiny stały się drugim co do wielkości, po Stanach Zjednoczonych, rynkiem telefonii komórkowej. W raporcie można przeczytać także, że możliwość korzystania z SMS-ów i technologii WAP była jedną z kluczowych przy wyborze telefonu.
Według niektórych analityków taki boom na telefony komórkowe może się stać alternatywą w masowym dostępie Chińczyków do Internetu, z którego zasobów korzysta bardzo mały odsetek mieszkańców. Wraz z upowszechnieniem się nowych, szybszych standardów przesyłania danych, takich jak GPRS i UMTS, "urządzenia przenośne staną się jednym z głównych urządzeń dostępowych do Internetu".
20% wszystkich nowych użytkowników korzysta z systemu pre-paid, który umożliwia zakup telefonu bez zbędnych formalności i nie wymaga płacenia abonamentu. Po raz pierwszy liczba sprzedanych telefonów komórkowych była większa od założonych nowych linii telefonicznych, których wielkość wyniosła 35 mln. Raport głosi, że obecnie telefonia komórkowa stanowi 42% wszystkich usług telekomunikacyjnych (PCWK)

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-05 21:26
    użytkowników telefonów komórkowych w Chinach w ub.r. prawie się podwoiła, osiągając 85 mln. W tym najliczniej zamieszkanym kraju w roku 2000 przybyło blisko 41 mln nowych użytkowników telefonów przenośnych. Tym samym Chiny stały się drugim co do wielkości, po Stanach Zjednoczonych, rynkiem telefonii komórkowej. W
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: