Region Google Cloud od teraz w Polsce

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Region Google Cloud w Polsce już działa

Google uruchomił region Google Cloud w Warszawie. To infrastruktura przetwarzająca dane i część globalnej sieci firmy zapewniającej dostęp do usług chmury obliczeniowej firmom i instytucjom. Warszawski region Google Cloud jest 25 takim ośrodkiem na świecie i jedynym, jaki firma otworzy w tym roku w Europie. 

Warszawski ośrodek składa się z trzech niezależnie działających stref dostępowych, połączonych superszybką siecią, co chroni przed ewentualnymi zakłóceniami w działaniu usług.

Firmy i indywidualni użytkownicy już mogą skorzystać z zestawu najważniejszych produktów, takich jak Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner czy BigQuery. Fizyczne ulokowanie regionu chmurowego Google w Polsce sprawia, że opóźnienia w przesyłaniu danych są zmniejszone do minimum.

Wśród firm już korzystających z zalet usług chmurowych Google są już m.in. PKO Bank Polski, LPP (właściciel marek takich jak Cropp, Sinsay, House, Mohito, Reserved), eSky, UPC Polska czy Booksy i Brainly.

W ubiegłym miesiącu Google zapowiedział, że będzie dynamicznie powiększać zlokalizowane w Warszawie biuro inżynieryjne, które już teraz jest największym centrum rozwoju technologii Google Cloud w Europie. W planach jest także rozbudowa biura Google we Wrocławiu, w którym siedzibę będzie miał nowy zespół technologiczny odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: