Cieszyński - brak laptopów to wina szkół

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Cieszyński - brak laptopów do wina szkół

Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński tłumaczy brak dostarczenia laptopów dla czwartoklasistów w regionach, w których wybrano już wykonawcę.

Według niego, umowy dotyczące przekazania laptopów dla czwartoklasistów w regionach, w których wybrano już wykonawcę, zostały przekazane do organów prowadzących szkoły już w sierpniu.

„Wiele z nich nie odesłało do COAR uzupełnionych i podpisanych umów, dlatego w tych placówkach dzieci nie otrzymały jeszcze laptopów. Dostawcy czekają na znak, mogą przekazać sprzęt w każdej chwili. Nie rozumiem, dlaczego samorządy zwlekają z przygotowaniem i odesłaniem dokumentów, wstrzymując dostawy” – podkreśla minister cyfryzacji Janusz Cieszyński 

Według Cieszyńskiego taka sytuacja była w Krakowie. Samorząd otrzymał umowę 25 sierpnia br. i do dnia publikacji w Gazecie Wyborczej Kraków artykułu pt. „Laptopy jak kiełbasa” (7 września 2023 r.), umowa nie została podpisana i odesłana do COAR. Dopiero w dniu, w którym tekst się ukazał, po godz. 15.00 podpisana umowa została odesłana mailowo, ale nie została prawidłowo wypełniona i COAR odesłał ją ponownie do Krakowa.

„W regionach, w których przetarg jest rozstrzygnięty, dostawy mogą być realizowane praktycznie z dnia na dzień. Niezrozumiałe jest więc odwlekanie tego w czasie, ponieważ jedynymi pokrzywdzonymi w tej sytuacji są dzieci, które mogłyby zacząć rok szkolny, wykorzystując do nauki nowy sprzęt” – podkreśla minister Cieszyński. 

Cieszyński opublikował także listę szkół, których organy prowadzące (gminy) do tej pory nie odesłały do COAR podpisanych umów.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: