Citibank przestał współpracować z Erą

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 10
Opinie: 10

Po sześciu latach Era i Citibank wycofały się z wydawania wspólnej karty kredytowej. Citibank nie chciał odpowiedzieć dziennikowi Rzeczpospolita na pytanie o wielkość sprzedaży tego produktu. Citibank zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie emisję karty powiązanej z programem lojalnościowym Plusa.

Słaby wynik Citibanku i Ery można tłumaczyć mało atrakcyjnym produktem, który - jak twierdzą eksperci - był w dodatku niezbyt umiejętnie sprzedawany. Jednak masowego odzewu nie ma też operator sieci Orange, który włączył karty do swojego programu lojalnościowego w sposób bardziej przemyślany i zaoferował osobom często płacącym kartami wymierne korzyści (np. dodatkowe darmowe minuty). BZ WBK przez sześć lat współpracy z operatorem wydał tylko 9 tys. wspólnych kart.

Lepiej wypada mBank, który karty z Orange emituje dopiero od października 2006 r., ale sprzedał ich już 11 tys. Bank postawił bowiem na aktywną sprzedaż i uproszczenie procedur -proponuje karty wybranym przez siebie klientom Orange, którzy korzystają z usług operatora od minimum pół roku i regularnie opłacają rachunki. Zdolność kredytowa, a więc i wysokość proponowanego limitu, są obliczane wyłącznie na podstawie relacji klienta z operatorem, czyli średniej kwoty na fakturach. mBank ujawnia, że wydaniem karty zakończyła się co ósma propozycja złożona klientom Orange.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  szulak pisze: 2007-06-04 09:53
  z era juz chyba nikt nie chce wspolpracowac. niebawem dostawca papieru, zaklad energetyczny a nastepnie klienci:)))
  0
 • Users Avatars Mini
  shemek pisze: 2007-06-04 10:05
  Prawda jest taka, że ten produkt był beznadziejny. Ot, zwykła karta kredytowa, a za miesięczne korzystanie Era dawała tylko 50 punktów. Do tego biorąc nie najlepsze warunki korzystania z karty to po prostu nie opłacało się jej brać.
  0
 • Users Avatars Mini
  jardo pisze: 2007-06-04 10:45
  Citibank to złodzieje. Nie dziwię się, że nikt nie chciał ich złodziejskich kart.
  0
 • Users Avatars Mini
  Arek-1 pisze: 2007-06-04 12:34
  poza tym, jest już tyle kart w portfelu, że kolejna...
  0
 • Users Avatars Mini
  czarny pisze: 2007-06-04 14:10
  szulak*** już teraz ludzie przestają chcieć współpracować z erą. Brak dbałości o sieć wychodzi bokiem a technicy tam pracujący osiągają szczyty absurdu odpowiadając klientom jak Ci zgłaszają problemy z siecią.
  0
 • Users Avatars Mini
  sayco pisze: 2007-06-04 16:53
  ciekawe jak bedzie wyglądać oferta dla Pulsa,mam nadzieje że coś w stylu mBank dla Orange
  0
 • Users Avatars Mini
  Alfred pisze: 2007-06-04 19:10
  A ja współpracuję z Erą ;) Abo 20zł/40min, abo Era Domowa 20zł/60min - 1zł aktywacja, 1 zł abo przez 2 miesiące - gdzie jest lepiej ?
  0
 • Users Avatars Mini
  lestek pisze: 2007-06-05 00:36
  Alfred* nie wiem czy doczytałeś, ale shulak wymienił w jakiej kolejności będą Erę opuszczać jej "współpracownicy" i klienci zajęli ostatnie miejsce. Prawda jest taka że ta firma znajaduje się na równi pochyłej (konflikt z UKE, utrata Germanosa, konflikt Elektrim-DT...) i jeśli nie pojawi się tam jakiś człowiek z wizją to marnie widzę jej przyszłość.
  0
 • Users Avatars Mini
  RJ pisze: 2007-06-05 11:28
  Karta Citi nie była taka zła - niemniej jednak Era za swoje logo zbyt mało dawała. Punkty były śmieszne, zdecydowanie to przegrywa z kartą kredytową z logo BP. jardo - "citibank to złodzeje" - owszem, dla osoby, która nie wie jak się posługiwać kartami. Dla tych, którzy wiedzą, to koszt utrzymania karty = 0zł - ja tak mam bezterminowo, do końca życia (z opłat dodatkowych można zrezygnować, a opłaty roczne negocjować - wystarczy tylko aktywnie korzystać z karty). Jak dla mnie, to Citi nadal nr 1.
  0
 • Users Avatars Mini
  KimdzonG pisze: 2007-06-05 15:56
  nie porównywajmy Ery do BP może, ok? Pewnie zapewne zastąpią tą zmiane szybko czymś innym.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: