ComArch otworzy swoje oddziały w Rosji i Finlandii

Newsy
Żródło: ComArch
Opinie: 8

ComArch podjął decyzję o dalszych inwestycjach w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie i rozbudowie infrastruktury pod działalność informatyczną. Firma otworzy także nowe oddziały firmy w Rosji i Finlandii. 

W celu realizacji rozbudowy firmy w Krakowskim Parku Technologicznym na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ComArch zawarł przedwstępną umowę zakupu trzech niezabudowanych działek od Politechniki Krakowskiej o łącznej powierzchni około 2,6 ha za cenę około 5 mln. zł. Umowy przenoszące własność będą zawierane dla poszczególnych działek pod koniec 2003, 2004 i 2005 r. Jako pierwszy etap inwestycji planuje się budowę budynku przeznaczonego na prowadzenie prac związanych z produkcją systemów informatycznych, o powierzchni około 3 tys. m2 za cenę około 12 mln zł. Wg planów spółki w nowym budynku pracować będzie ok. 300 informatyków. Kolejne inwestycje uzależnione byłyby od tempa rozwoju firmy i potrzeb lokalowych w tym zakresie. Jednocześnie ComArch zamierza zachować budynki w innych lokalizacjach, których jest właścicielem.

Spółka zależna ComArch S.A., ComArch Kraków S.A., otworzy również kolejne oddziały za granicą. W Rosji nowy oddział ComArch Kraków będzie znajdował się w Moskwie, gdzie głównymi sektorami, w których już teraz działa ComArch są telekomunikacja, oraz finanse i bankowość. Utworzenie oddziału w Moskwie ma na celu intensyfikację działań na rynku rosyjskim. Dzięki obecności na tym rynku poprzez własną siedzibę ComArch będzie miał bezpośredni dostęp do informacji o klientach, a także pozwoli na skuteczne budowanie sieci relacji partnerskich. ComArch posiada już swojego partnera na tym rynku. Jest to firma ISB, z którą ComArch współpracuje w zakresie dostarczania systemów dla telekomunikacji. Dotychczasowe działania na rynku rosyjskim zaowocowały już pozyskaniem kontraktów ze Scania Leasing oraz Carcade.

W Finlandii siedziba ComArchu Kraków będzie się mieściła w Helsinkach. Utworzenie tego oddziału ma związek z intensyfikacją współpracy z firmą Nokia, wiodącym dostawcą sprzętu i oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: