Córka założyciela Huawei uwolniona - jest już w Chinach

Newsy
Żródło: CNN
Dodaj opinię
Opinie: 0
Córka założyciela Huawei uwolniona - jest już w Chinach

Huawei CFO Meng Wanzhou (znana też jako Sabrina Meng i Cathy Meng) i Departament Sprawiedliwości USA zawarły w piątek porozumienie o odroczeniu ścigania jej amerykańskich zarzutów do końca 2022 roku.  Po tym terminie zarzuty mogą zostać w ogóle wycofane. Umowa z USA pozwoliła Meng Wanzhou wrócić do Chin. Meng opuścił Kanadę w piątek lotem do Chin wyczarterowanym przez chiński rząd.

 

W poście na WeChat Meng pochwaliła rządzącą w Chinach Partię Komunistyczną: „Pod przywództwem Komunistycznej Partii Chin nasza ojczyzna zmierza w kierunku dobrobytu. Bez tej silnej ojczyzny nie miałabym dziś wolności" - napisała. „Dziękuję mojej ukochanej ojczyźnie i dziękuję partii i rządowi za światło podczas moich najciemniejszych godzin i prowadzenie mnie w mojej długiej podróży do domu”. – dodała Meng Wanzhou.

 

Po jej uwolnieniu Chiny uwolniły dwóch Kanadyjczyków oskarżonych o szpiegostwo i więzionych prawie trzy lata. Obywatele Kanady zostali aresztowani tuż po zatrzymaniu w Kanadzie Meng Wanzhou. Chiny twierdzą, że obie sprawy nie mają żadnego związku.

 

Meng Wanzhou  jest córką Ren Zhengfei, założyciela Huawei. Jej kariera w Huawei zaczęła się od stanowiska sekretarki. W Chinach nieoficjalnie nazywana jest „księżną Huawei”. Meng Wanzhou w domowym areszcie spędziła ponad 1000 dni.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: