Creative Zen Hybrid – słuchawki z ANC i 37h działania za 467 zł

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Creative Zen Hybrid – słuchawki z ANC i 37h działania za 467 zł

Słuchawki z redukcją szumu otoczenia stały się obecnie dominującą na rynku wersją słuchawek bezprzewodowych. Liderami technologii są Sony i Bose, a po czasie dołączył do nich Apple. Co jednak jeśli nie chcemy kupować drogich słuchawek z najwyższej półki? Alternatywą może być najnowsza propozycja Creative – słuchawki Zen Hybrid to model nauszny, który oferuje zarówno redukcję szumu otoczenia, jak i tryb wzmocnienia dźwięków otoczenia wyceniony atrakcyjnie względem produktów konkurencji na 467 zł.

Producent informuje, że słuchawki działają w trybie bezprzewodowym z wyłączoną redukcją szumu czy trybem otoczenia, przez 37 godzin, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Po włączeniu ANC lub trybu otoczenia czas działania skraca się do 27 godzin, co wciąż zapewnia komfort z dużym zapasem. Wystarczy 5 minut ładowania za pomocą kabla USB C, aby słuchawki działały przez 5 godzin.

Do trybu redukcji szumu Creative wykorzystał 4 mikrofony - dwa zewnętrzne, do zarejestrowania szumu otoczenia i dwa wewnętrzne, aby kontrolować ile szumu przedostaje się do środka słuchawek. Producent zapewnia, że pozwala to wytłumić zewnętrzne dźwięki w 95%. Creative Zen Hybrid mają 40 milimetrowe przetworniki neodymowe.

Pałąk słuchawek jest wyściełany pianką z efektem pamięci i dodatkowo wzmocniony jest stalowym elementem konstrukcyjnym. Na padach znajduje się syntetyczna skóra, a słuchawki składają się w celu łatwiejszego transportu. Łączność ze źródłem dźwięku jest realizowana za pomocą Bluetooth, lub kabla z wtyczką 3,5 mm. Słuchawki ważą jedynie 271 gramów.

Creative od lat rozwija technologię Super X-Fi, która zapewnia wrażenie słuchania dźwięku przestrzennego z kolumn głośnikowych. Z doświadczenia wiem, że zależnie od rodzaju słuchanego dźwięku efekt może być bardzo przekonujący. W przypadku słuchawek Creative Zen Hybrid mamy do czynienia z SXFI READY. To oznacza, że w praktyce dźwięk przestrzenny nie jest realizowany w słuchawkach jako takich, tylko w aplikacji na urządzeniu mobilnym. To oznacza, że z Super X-Fi możemy korzystać tylko w przypadku multimediów odtwarzanych lokalnie, nie strumieniowanych z sieci jak np. Spotify czy YouTube.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: