Crowley szuka inwestora strategicznego

Newsy
Żródło: Crowley
Opinie: 3
Opinie: 3

Crowley Data Poland poinformował o wynikach finansowych spółki za 2006 rok. Przychód netto wyniósł 71 milionów złotych i był o przeszło 18% wyższy niż w 2005 roku. Zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków i amortyzacji (EBITDA) wyniósł ponad 9,96 miliona złotych i był o ponad 35% wyższy w porównaniu z poprzednim rokiem finansowym. O ponad 48% wzrosła liczba świadczonych usług, która wyniosła 5,209.

Dynamika wzrostu Crowley’a jest wyższa niż szacowany na 15% wzrost całego rynku. W segmencie usług związanych z wdrażaniem rozwiązań teleinformatycznych, takich, jak np. monitoring miast i systemów transportu miejskiego, przychody firmy Crowley wzrosły prawie 10-krotnie. Przyczyniła się do tego dobra współpraca z samorządami w ramach projektów Systemów Bezpieczeństwa Obywateli.

W 2006 roku Crowley Data Poland zwiększył obszar działania budując sieci dostępowe i otwierając biura regionalne w Rzeszowie i Lublinie. Dzięki temu, w zasięgu sieci CDP jest dziewięć z szesnastu miast wojewódzkich. Oferta CDP obejmuje profesjonalny dostęp do Internetu oparty o bezprzewodowe technologie WiMAX i LMDS, wysokiej jakości telefonię IP, pozwalającą na radykalne obniżenie kosztów połączeń przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, oraz systemy łączności ISDN.

Crowley rozpoczął też budowę własnej infrastruktury światłowodowej oraz uruchomił pierwsze instalacje innowacyjnej sieci Crowley AC-X. Ponadto, po podpisaniu umowy z firmą Tiscali International Network B.V., ma dostęp do międzynarodowej sieci IP TiNet. W ten sposób CDP stał się jedynym w Polsce operatorem dysponującym bezpośrednimi łączami do 5 międzynarodowych sieci IP. Konsorcjum, którego liderem jest Crowley Data Poland, zostało ogłoszone zwycięzcą przetargu na budowę sieci dla Ministerstwa Sprawiedliwości, wartego ponad 82 miliony złotych.

W 2007 roku CDP będzie wzmacniało swoją pozycję m.in. w oparciu o możliwości stwarzane przez deregulację rynku, szczególnie w obszarze Bitsream DSL i hurtowej dzierżawy linii. W celu realizacji nowych projektów Crowley rozpoczął poszukiwania inwestora strategicznego.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: