Kaczyński: atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Kaczyński: atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej

Jarosław Kaczyński, który w naszym kraju odpowiada aktualnie za bezpieczeństwo, wydał specjalne oświadczenie w sprawie skopiowania maili ze skrzynki pocztowej jednego z ministrów polskiego rządu.

Minister korzystał z prywatnej skrzynki do kontaktów z premierem, ministrami i zewnętrznymi doradcami. Skrzynka nie była zabezpieczona uwierzytelnianiem dwuskładnikowym i hasło do niej być może było pozyskane z ataków na inne usługi w internecie. Według Kaczyńskiego, za publikacje maili i dokumentów z tego konta odpowiadają Rosjanie, którzy chcą zdestabilizować nasze państwo.

Oto pełna treść oświadczenia Kaczyńskiego w sprawie „ataku”:

Oświadczenie Wiceprezesa Rady Ministrów Przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarosława Kaczyńskiego

18.06.2021

KPRM

Po zapoznaniu się z informacjami przedstawionymi mi przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego informuję, że najważniejsi polscy urzędnicy, ministrowie, posłowie różnych opcji politycznych byli przedmiotem ataku cybernetycznego.

Począwszy od dzisiaj do osób poszkodowanych w tym ataku oraz potencjalnie narażonym na jego skutki udają się funkcjonariusze Policji z informacją o tym incydencie oraz przedstawiona będzie każdemu poszkodowanemu i potencjalnie poszkodowanemu odpowiednia ścieżka zabezpieczenia elektronicznego poczty email.

Analiza naszych służb oraz służb specjalnych naszych sojuszników pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej. Jego skala i zasięg są szerokie.

Obecnie prowadzone są działania wyjaśniające, ale także zabezpieczające dowody.

Apeluję do wszystkich o rozwagę i nie wpisywanie się w scenariusz operacji zaplanowanej przeciwko polskim urzędnikom i politykom różnych opcji, której jednym z głównych celów jest uderzenie w polskie społeczeństwo i destabilizacja naszego kraju.

Jarosław Kaczyński

Wiceprezes Rady Ministrów

Przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: