Monitory interaktywne, laptopy i szybszy internet w przedszkolach

Newsy
Żródło: Serwis Samorządowy PAP
Opinie: 0
Legnica: Cyfrowe przedszkola w naszym mieście

Legnica pochwaliła się "cyfryzacją" swoich przedszkoli. Pod koniec 2020 r. rozpoczęto w tym mieście program "cyfryzacji placówek wychowania przedszkolnego".

Głównym celem projektu, którego realizację podzielono na 6 etapów i zaplanowano na lata 2020 – 2024, jest wzbogacenie infrastruktury legnickich przedszkoli i podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników, a także dzieci objętych opieką przedszkolną.

Na przełomie listopada i grudnia zrealizowano pierwsze z zaplanowanych zadań. Zakupiono 16 laptopów wraz z oprogramowaniem i niezbędnymi akcesoriami do wszystkich samodzielnych miejskich przedszkoli za łączną kwotę 53 tys. 172 zł. Docelowo planuje się zakup laptopów do każdej grupy przedszkolnej. Pod koniec grudnia natomiast do przedszkoli trafiło 77 monitorów interaktywnych, których koszt wyniósł ponad 350 tys. zł. Już w tym miesiącu każda grupa przedszkolna będzie korzystała z monitora z ekranem dotykowym, który ma uatrakcyjnić realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i korzystnie wpłynąć na rozwój intelektualny oraz spowoduje wzrost kompetencji poznawczych przedszkolaków. Na realizację dwóch zadań wydatkowano łącznie kwotę 407 tys. 466 zł.

Równocześnie w przedszkolach realizowane są zadania mające na celu stworzenie lub usprawnienie już istniejących łączy internetowych niezbędnych do pełnego wykorzystania możliwości zakupionego sprzętu.

W kolejnych latach przedszkola otrzymają jeszcze inny, nowoczesny sprzęt, program o nazwie mobiPrzedszkole i dziennik elektroniczny. Na realizację zadań w zakresie  cyfryzacji miejskich przedszkoli planuje się przeznaczyć łącznie kwotę 1 mln 151 tys. 260 zł.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: