Cyfrowy Polsat - internet w przyszłym roku, ale nie wiadomo jeszcze w jakiej technologii

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 2
Opinie: 2

Cyfrowy Polsat planuje najwcześniej w 2009 roku rozszerzyć ofertę o dostęp do internetu. Spółka prowadzi analizy nad wyborem technologii w jakiej będzie oferować trzecią usługę. "Chcielibyśmy, aby w naszej ofercie jak najszybciej pojawił się dostęp do internetu, ale na zdrowych podstawach ekonomicznych. Obecnie możemy wprowadzić tę usługę w oparciu o BSA, WiMAX czy technologię CDMA. Możemy także zaproponować internet mobilny oraz dostęp przez satelitę" - powiedział agencji PAP Dominik Libicki, prezes spółki. "Analizujemy dostępne technologie, co potrwa do końca roku. Z ofertą triple play moglibyśmy zatem ruszyć najwcześniej w przyszłym roku" - dodał. Na pytanie agencji PAP, czy Cyfrowy Polsat może rozszerzyć ofertę o internet we współpracy ze świadczącą już te usługi Sferią Libicki odpowiedział: "Będziemy się zastanawiać i analizować, czy możemy coś wspólnie zrobić. Nie jest to jednak przesądzone i może każda ze spółek pójdzie swoją drogą".

"Poszerzanie oferty z naszej perspektywy to nie tylko wzrost rentowności, ale również budowanie lojalności klientów. W przypadku podmiotów oferujących jedną usługę, średni churn wśród spółek publikujących ten wskaźnik wynosi 15-16 proc. W przypadku oferty double czy tripleplay spada do 1-2 proc." - powiedział. Na koniec pierwszego półrocza 12-miesięczny churn, czyli wskaźnik odpływu abonentów Cyfrowego Polsatu wyniósł 7,1 proc.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  das pisze: 2008-10-17 13:55
  może i się im uda, bo mają sporo klientów. ale na super jakość i ceny usługiw przypadku Polsatu bym nie liczył :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Boncio pisze: 2008-10-18 13:57
  A ją pamiętam reklamy polsatu przed kilku lat jak zaczynali z platformą. "wkrótce będę miał internet..." ciekawą definicję wkrótce ma Solorz - kilka lat.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: