Czarnek popiera zakaz używania smartfonów w szkołach

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 0
Czarnek popiera zakaz używania smartfonów w szkołach

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek kolejny raz zadeklarował, że popiera zakaz używania smartfonów w szkołach, ale jego ministerstow nie planuje odgórnych regulacji w tej sprawie.

Ja nie jestem dyrektorem ani nauczycielem. Wbrew temu, co się sądzi, ja nie rządzę każdą jedną szkołą, nie ideologizuję szkół i nie wprowadzam tam nakazów i zakazów – od tego jest dyrekcja, aby dbać o kwestie porządkowe - mówił w piątek Czarnek w Radiu ZET, pytany o kwestię smartfonów w szkołach.

Minister zwrócił uwagę, że „dzisiejsze przepisy pozwalają władzy każdej szkoły na podjęcie decyzji o zakazie używania smartfonów na lekcjach i na przerwach”, a wiele szkół z takiej możliwości skorzystało. Co więcej, resort edukacji zachęca do wprowadzania takich obostrzeń. Trzeba po prostu apelować do rodziców, którzy chcą takiego zakazu w swojej szkole - niech idą do dyrektora i o niego poproszą - tłumaczył.

Czarnek zaznaczył, że nie chodzi o to, by zakazać samego przynoszenia smartfonów do szkoły, ale by nakazać pozostawianie ich np. w szafkach uczniów.

W ostatnim czasie uregulowanie tej kwestii zapowiedział rząd Holandii. Od 1 stycznia 2024 roku zostanie tam wprowadzony zakaz używania telefonów komórkowych, tabletów i smartwatchów w szkołach.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: